Foto: kuvatõmmis 2018. aasta Kanal 2 saatest "Legendide lahing", kus Tarand ja Vakra käisid rahvale kometit tegemas.

ERRi tellimusel Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud uuringu kohaselt on viimasel ajal skandaalidesse sattunud sotside Indrek Tarandi ja Rainer Vakra toetus muutunud sisuliselt olematuks.  

Sotside esinumbrina Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosas kandideeriva Rainer Vakra toetus on pärast plagiaadiskandaali kahanenud kõigest 2 protsendini. Selles ringkonnas on 15 protsendilise toetusega kõige populaarsemaks aga EKRE esinumber Martin Helme (nr 701), kellele ennustatakse tänavu ka isikumandaadi saamist.

Oluliselt paremini ei lähe ka Pärnumaal kandideerival Indrek Tarandil, kellel õnnestus mullu novembri lõpus pälvida ohtralt negatiivset tähelepanu EKRE korraldatud ÜRO rändeleppe vastase meeleavalduse segamisega. Kuna Tarand ei soovinud omavoliliselt enda valdusesse haaratut mikrofoni korraldajatele tagastada, siis päädis kogu intsident ka väiksema rüselusega, mille käigus sai Tarand paar kerget hoopi tagumiku pihta. Hoopis tugevama hoobi on saanud aga tema toetus, mis on langenud kõigest 3 protsendini.

Ilmselt ei ole Tarandi populaarsust tõstnud ka tema ebatsensuurne ja agressiivne käitumine sotsiaalmeedias, kus ta saatis ühe kodaniku otsesõnu p***e, sõimas teda idioodiks ning lubas lollidele molli anda.

Ka Pärnumaal on 14 protsendilise toetusega üks populaarseimaid kandidaate EKRE esinumber ja esimees Mart Helme (nr 790), keda edestab küsitluse põhjal napilt vaid keskerakondlane Kadri Simson (17%).

Toimetas Martin Vaher

Indrek Tarand Facebookis: "Mine p****e". "Lollid saavad molli"

Repliik: plagiaadi korral oleks Rainer Vakral õige poliitikast taanduda

Fookuses: rändeleppe läbisurumisele pani näotu punkti Indrek Tarandi provokatsioon