Kantsler Merkelit "multikulti-mammana" kujutav plakat AfD meeleavalduselt, 28.10.2015. Foto: Jens Meyer, AP/Scanpix

Saksa sotsioloog ja Karlsruhe ülikooli professor Annette Treibel süüdistab immigrantide integreerimise probleemides kaasmaalasi ning toonitab, et tegelikult peaksid hoopis sakslased ise tulijate kultuuridega integreeruma.

Miks peaksid migrandid soovima Saksamaaga integreeruda, kui sakslased keelduvad õppimast selgeks nende kultuuri ja keelt, küsib Treibel.

Doktor Treibel leiab, et sakslastele on tarvis migrantide suunal integreerumise kursusi, vahendab Breitbart viitega Die Weltile.

Professori meelehärmiks ei ole mõned sakslased leppinud faktiga, et nad elavad "immigratsioonimaal." Kui sakslased ei ole valmis seda tõsiasja tunnistama ning klammerduvad mingisuguse Saksa kultuuri külge, mida tegelikult ei ole olemas – miks peaksid migrandid siis soovima integreeruda, pahandab professor.

Ta selgitab, et tegelikult on igal varjupaigataotlejal, immigrandil ja pagulasel õigus nimetada end "põliselanikuks" tulenevalt tema verivärskest definitsioonist, et "on kursis oma elukoha olustikuga."

Saksa akadeemilistes ringkondades ja vasakleeri poliitikute peades on idanenud idee, et integratsiooniprobleemi võiks lahendada muutes lihtsalt selle suunda. Haridustegelasedki on avaldanud arvamust, et sakslastel tuleks õppida araabia keelt, et aidata migrante, kes saksa keelt õppida ei suuda või ei soovi.

Üks kommentaator, kes on ise immigrant Süüriast, sooviks kõigile Euroopa uulitsaile araabiakeelseid tänavasilte, sest siis oleks uustulnukatel lihtsam.

Migrandid mullu septembris Budapestis raudteejaamas näljastreiki pidamas ja Saksamaale armastust avaldamas. Foto Mstyslav Chernov, Wikipedia
Migrandid mullu septembris Budapestis raudteejaamas näljastreiki pidamas ja Saksamaale armastust avaldamas. Foto Mstyslav Chernov, Wikipedia