WikiLeaks: "99 protsenti CIA-kaubast on alles teie poole teel." Foto: Flickr.com

WikiLeaks teatas eile, et nende valduses olevatest Ühendriikide Keskluureagentuuri (CIA) dokumentidest on praeguseks avaldatud vaid alla ühe protsendi.

Nagu selgitas WikiLeaks, tilgutatakse "Vault 7" ehk CIA failid avalikkusele järkjärgult – täpselt nagu Demokraatide rahvuskomitee (DNC) ja Hillary Clintoni kampaaniajuhi John Podesta meilid.

Eilsetest leketest on juba selgunud, kuidas CIA häkkerid konverteerivad nutitelefone, nutitelereid ja muud elektroonikat nuhkimise tarvis mikrofonideks, vahendab The Daily Caller.

WikiLeaksi teatel on CIA kaotanud kontrolli oma dokumentide üle, mis läksid ringlusse ligikaudu 5000 USA valitsuse teenistuses oleva häkkija ja alltöövõtja hulgas, kellest üks lekitas need neile.

Esialgsete teadete valguses võib dokumentide tulval olla veelgi suurem mõju, kui Edward Snowdeni poolt 2013. aastal paljastatud andmetel NSA nuhkimise ulatuse kohta.

Näiteks uurib Saksa ülemprokurör juba lekete valguses, kas CIA on kasutanud USA konsulaati Frankfurdis häkkimisbaasina Euroopa, Aafrika ja Lähis-Ida suunal.

Jälgi "Vault 7" arenguid Twitteris siit ja siit.

Siin kl 17:00 avaldatud link Julian Assange'i käimasolevale otse-eetris pressikonverentsile võimalusega esitada küsimusi.