Foto: Scanpix

Target on ligi kahe tuhande asukohaga üks kolmest suurimast kaubamajade ketist. Juunikuus toime pandava tähestikurahva uhkuse kuu tarbeks palkas kaubamaja satanistist moedisaineri Abpralleni, kes koostab kaubamajale "uhketele" inimestele, sealhulgas lastele, sobiva väljapaneku.

Abprallen on Ühendkuningriigi moefirma ja selle riietelt ning aksessuaaridelt leiab loosungeid nagu "Saatan armastab sind" ja "Saatan austab soolisi asesõnu" (Satan loves you ja Satan respects pronouns), vahendab Breitbart.

Teiste riietusesemete seas tuleb Targetis müügile Abpralleni dressipluus, millel on meditsiinile, maailmavalitsemisele ja inglitele viitava kujundusega loosung "ravida tuleb libasooliste inimeste pelgust, mitte sooväänikuid". 

Foto: Target

Abprallen selgitab oma Instagrami leheküljel: 

"Saatan armastab sind ja austab sind sellisena, nagu sa oled; sa oled selles maailmas tähtis ja väärtuslik ning sa pead ennast kohtlema armastuse ja austusega. LGBT+ inimestele osutatakse nii tihti, et nad on Saatana toode ja nende olemasolu on Jumala tahte vastu. Olgu siis nii. Me suhtleme siis Saatanaga.

Satanistid tegelikult ei usu Saatanasse, vaid teda kasutatakse kire, uhkuse [pride; viide tähestikurahva "uhkuse" karnevalile] ja vabaduse sümbolina. Ta tähendab sinu jaoks seda, mida sina vajad, et ta tähendaks. Minu jaoks on saatan lootus, kaastunne, võrdsus ja armastus.

Loomulikult austab Saatan soolisi asesõnu. Ta armastab kõiki LGBT+ inimesi. Kõrvaloleva märgi puhul kasutasin ma ühte Baphometi teisendit. Baphomet on ise jumalus, kelles on segunenud [sotsiaalsed] sood (genders), olevused, ideed ja olemasolud. Nad eitavad kahesoolisi stereotüüpe ja ootuseid. Täiuslik."

Abpralleni omanik on ennast Erikuks kutsuv "omasooihar libasooline mees". Baphometi märgi kohta väidab ta, et see on üks tema lemmikuid ja üks populaarsematest kujunditest ning see andis Abprallenile selle õige toetuspinna ning arengusuuna.

Erik Foto: abprallen.co.uk

Target kinnitab, et see on üdini pühendunud tähestikurahva eesmärkide toetamisele. "Nemad [tähestikurahvas] on osa meie tuumikväärtustest, nad kujundavad meie kultuuri ja suunavad meie äri. Me oleme üheskoos rännanud sellel teekonnal üle 17 aasta, mille jooksul me oleme üles ehitanud oma mitmekesisuse, kaasamise ja õigluse (diversity, inclusion, equity; DIE) strateegia.

Toimetas Karol Kallas