KOLUMN ⟩ Jüri Kotšinev: Eesti pseudoeliidi ümberrivistumine
Ega ainult hüpikpoliitikud südant läikima ei aja.
Ega ainult hüpikpoliitikud südant läikima ei aja.
Kaasaja üks tuntumaid filosoofe Roger Scruton lahkas 2015. aastal ilmunud essees kõrghariduse allakäigu põhjuseid. Õpetlase sõnul on probleemi tuumaks lääne ülikoolide muutmine kristlikku kultuuripärandit lammutavaks tööstuseks.
Konservatiivse poliitika- ja filosoofiajakirja European Conservative vanemtoimetaja Harrison Pitt leiab süvariiki manavas essees, et selle mädast vabanemiseks tuleb konservatiividel sukelduda bürokraatiamasinasse.
Olulisem kui „võrdne kohtlemine" on mõte: kellele on rohkem antud, sellelt ka rohkem nõutakse, leiab teoloog Malle Pärn.
Neomarksism on salakaval haigus, mis tegutseb aeglaselt, aga halastamatult, kuni on hävitanud kogu riigi ja ühiskonna organismi.
Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" tõdesid EKRE juhid Mart Helme ja Martin Helme Brexiti ümber toimuvat kommenteerides, et praegu võib nii Suurbritannias kui mujal näha lahti rullumas enesega rahuloleva globalistliku eliidi mässu rahva võimu ehk demokraatia vastu.
Emeriitpedofiili, miljardäri ja lõpetamata kõrgharidusega matemaatikaõpetaja Epsteini juhtum on oluline – see kajastab kurjust, selle kurjuse kõikehõlmavust, selle kurjuse kinnimätsimist ja salgamist ning totrat lillelapselikku vikerkaaremullis elamist, kirjutab Sven Kivisildnik.
Kollaste vestide protestide jätkudes süüdistavad Prantsuse riigiametnikud valitsust rahvast irdumises ja "pariislikus arrogantsuses".
Suurbritannia Euroopa Liidust väljumise asjade ministri Dominic Raabi sõnutsi on "Euroopa Liidul harjumus lükata põlastusega tagasi demokraatlikke hääletusi.