Silt: õiguskomisjon


SAPTK kutsub väljendama leppimatut vastuseisu valitsuse ebaõiglasele plaanile abielu moonutada

Riigil ega ühelgi teisel institutsioonil pole voli abielu tähendust muuta. Kui riik seda siiski tegema peaks, on tegu ebaõiglase seaduse, vägivallaakti ja seaduse korruptsiooniga, millele pole mitte üksnes keelatud kuuletuda, vaid millele on kodanikud kohustatud vastu astuma, tõdes Objektiivi peatoimetaja ja SAPTK nõukogu esimees Markus Järvi täna riigikogu õiguskomisjonis.

FOOKUSES ⟩ Õiguskomisjoni farsist, SALKist ning Humala ja Pruunsilla ahistamisest kaporatuuri poolt

Saates "Fookuses" tuleb juttu õiguskomisjponis etendatud "kaasamise" farsist, mis lõpetas oma kuulsusetud elupäevad homoteerulli all. Lisaks räägime SALKi tegemistest rääkivast Epneri dramaturgiast ning sellest, mida lootis kaporatuur menetlustoiminguid rikkudes leida Priit Humala kasvuhoonest ja Parvel Pruunsilla arvutist. Stuudios on Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

IRLi poliitikud taunivad riigikogu kodukorra rikkumist

Vähemalt kaks Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluvat poliitikut, Priit Sibul ja Raivo Aeg, on avalikult tauninud riigikogu kodu- ja töökorra seaduse rikkumist õiguskomisjoni poolt, kus otsustati takistada Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu jõudmist seaduses ettenähtud aja jooksul riigikogu suurde saali esimesele lugemisele – põhjuseks nähtavasti soov vältida eelnõu arutamist enne kohalike omavalitsuste.

Riigikogu õiguskomisjon ei andnud hinnangut vapsidele ja vaikivale ajastule

Riigikogu peaks mõistma hukka president Konstantin Pätsi kunagised põhiseadusvastased sammud ja rehabiliteerima vabadussõjalased, ütles EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas riigikogu õiguskomisjoni avalikul istungil, kus arutati vabadussõjalaste rolli Eesti ajaloos ja nende võimalikku rehabiliteerimist.