Euroopa Parlament avardas võitluse neonatsismiga "vihkamisele" laiemalt
Euroopa Parlament on võtnud vastu resolutsiooni, milles nõuab "neofašistlike" ja "neonatsistlike" rühmituste keelustamist Euroopa Liidu liikmesriikides.
Euroopa Parlament on võtnud vastu resolutsiooni, milles nõuab "neofašistlike" ja "neonatsistlike" rühmituste keelustamist Euroopa Liidu liikmesriikides.
Financial Timesi andmetel kavatseb Euroopa Komisjon kirjutada seaduseks kevadise soovituse, et sotsiaalmeedia platvormid peaksid eemaldama terroristliku või viha õhutava sisu maksimaalselt ühe tunni jooksul.
Värskete ettepanekute kohaselt tabaksid internetis mõne religiooni või soovahetajate vastu "vaenulikkust" ilmutavaid isikuid tunduvalt karmimad karistused ehk kuni kuus aastat vabadusekaotust – eriti kui neil suur kuulajaskond juhtub olema.
Londoni piirkonna politsei väljastas äsja juhised määratlemaks kuritegelikku vaenuõhutamist ehk "vihakõnet", mille alusel piisab koosseisu tuvastamiseks, kui ohver või keegi teine "usub", et tema suhtes toime pandud füüsiline või verbaalne akt oli motiveeritud eelarvamusest või vihkamisest.
Rootsis panid juristid, endised politseinikud ja teised sotsiaalse õigluse eest võitlejad püsti Netivihainspektorite töörühma Näthatsgranskaren, tänu millele võetakse vastutusele kasvavates kogustes sotsiaalmeedias "vihakõnet" pruukivaid kaasmaalasi.
Ligi 7000 inimest on liitunud Briti parlamendiliikmete Afzal Khani, Gordon Marsdeni ja Paul Maynardi üleskutsega keelata sissepääs saareriiki Ameerika evangelistile Franklin Grahamile tulenevalt tema vaadetest homoseksuaalsusele ja islamile.
Suurbritannia valitsuse ametlike suuniste alusel tuleb nn vihakuritegude puhul tuvastada "vaenulikkus", kuid paljud politsei esindajad ei oska seda sõna antud kontekstis lahti seletada.
AP teatel oli eile Saksamaal juba teist aastat järjest "vihapostituste vastaste sammude päev.
Pahempoolsusse kalduva Saksa ajalehe Die Zeit toimetaja ja kirjastaja Josef Joffe teatas telesaates, et Trumpi katastroofile aitaks lõpu teha "mõrv Valges Majas.
Eesti Sisekaitseakadeemia on sõlminud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste bürooga (ODIHR) lepingu, et viimistleda siinsete õiguskaitsetöötajate võimeid tunda ära, mõista ning uurida "vihakuritegusid.