Endine USA president Barack Obama ja endine asepresident Joe Biden saabuvad Donald Trumpi ametisseastumise tseremooniale 20. jaanuaril 2017. Foto: J. Scott Applewhite, Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi sõnutsi on Austraalia ja Mehhiko liidritega peetud eraviisiliste telefonivestluste lekitamise taga tänaseni Valges Majas ja rahvuslikus julgeolekunõukogus töötavad Barack Obama administratsiooni aegadest pärit töötajad.

"On häbiväärne, et nad lekitasid, sest see on meie maale väga kahjulik," ütles Trump Fox Newsile, süüdistades "Obama inimesi" riigiteenistujate ridades.

"See on meie maale väga ohtlik," rõhutas Trump ning lisas, et neid inimesi otsitakse ja vahetatakse välja siiamaani.

Trump ütles, et meedia on neid vestlusi moonutanud ning esitanud vales valguses. Ühtlasi läksid lekked väljaannetele, keda Trump on varasemalt süüdistanud ebaõiglases kajastuses: New York Times, The Washington Post, NBC ja Associated Press.

Nagu väitis lähedalseisev allikas TruNewsi reporterile Edward Szallile, lekitasid Obamale lojaalsed ametnikud ilmselt vaenlastele kriitilist informatsiooni eriüksuse Navy SEAL äsjase reidi kohta al-Qaeda vastu Jeemenis, mis rikkus rünnaku ning lõppes ühe USA eriüksuslase surmaga.

Jeemenis toimunust võib lähemalt kuulata siit, alates 30. minutist.