Stefan Molyneux Foto: Wikipedia

Stefan Molyneux on Marshall McLuhani ja Jordan Petersoni kõrval täna maailmas üks tuntumaid Kanada intellektuaale. Mailchimp on üks maailma suurimaid turundusplatvorme. Kaebuse peale lõpetas Mailchimp Molyneuxile teenuse osutamise.

Paremat maailmavaadet esindava Molyneuxi peale esitas kaebuse meediaaktivistide organisatsiooni The Sleeping Giants kaasasutaja Nandini Jammi. The Sleeping Giants’i üheks eesmärgiks on parempoolsete organisatsioonide ja inimeste avalikust sõnaõigusest ilmajätmine – platvormistutamine (deplatforming). Jammi kaebas Twitteris Mailchimpile “valgest rahvuslasest” kanada filosoofi peale, kuna see propageerib eugeenikat, rassiteadust ja meesõiguslust, vahendab National File.

Peale kaebuse esitamist lõpetas turundusteenuse osutaja samal päeval, 14. jaanuaril, Molyneuxile teenuse osutamise.

Mailchimpi käitumist kommenteerides leidis Molyneux: “See on päris jube, et Mailchimp otsustas sellise tee jalge alla võtta. Minu arust on meil vaja üksteisega ROHKEM rääkida ja debateerida. Alternatiiv debatile on pingete suurenemine ja radikaliseerumine ning ma pelgan, et kui üha rohkem ja rohkem inimesi oma hääle kaotab, näeme me seda [radikaliseerumist] üha enam.”

“See on päris hirmutav, kuhu me suundumas oleme. Eriti peale Bernie [Sandersi] meeskonnaliikme hiljutisi kommentaare, milles too kutsus üles sõnavabaduse kriminaliseerimisele ja erinevate ideedega inimeste saatmisele “ümberkasvatuslaagritesse”, see tähendab GULAG-idesse,” rääkis filosoof.

Molyneux ei edenda eugeenikat ega rassiteadust. Oma Freedomain nime kandvas taskuhäälingus on ta rääkinud koos valdkonna tippspetsialistidega erinevate rasside keskmise IQ erinevusest ja kultuuri ning geneetika seostest.

Jammi oli peale Molyneux Mailchimpist välja heitmist oma saavutuse üle uhke ja kiitles Twitteris: “Kinnitatud! Mailchimp pani Stefan Molyneuxi konto kinni. Tänud kõigile, kes sellele osutasid!”

Molyneux ei ole esimene tuntud parema maailmavaate esindaja, kellele turundusplatvorm on teenuse osutamise lõpetanud. 2018. aastal tabas sama saatus legendaarset tele- ja raadiosaatejuhti Alex Jonesit.

Molyneuxi YouTube’i kanalil on 923 000 tellijat ja peale Mailchimpi otsust on lubanud teenusest loobuda paljud tema järgijad.

Toimetas Karol Kallas