Twitter peatas maailmakuulsa Kanada psühholoogi Jordan Petersoni konto, nõudes konto ennistamise eeldusena, et Peterson kustutaks transsoolisuse ideoloogiat kritiseerinud ja sotsiaalmeedia platvormi poolt vihakõneks kuulutatud sissekande. Petersoni sõnul ta pigem sureb kui hakkab virgunud moralistide ees koogutama.

Täpsemalt käib jutt sissekandest, kus professor Peterson kirjutas: "Mäletate, et mitte kuigi ammu peeti uhkust patuks? Ja Ellen Page lasi just oma rinnad eemaldada kriminaalsel arstil."

Postituse taustaks on professor Petersoni osutus, et inimestelt ei saa nõuda n-ö transsoolisuse ideoloogia omaksvõtmist ja kaasa minemist sellest lähtuva seisukohaga, justkui saaks inimesed oma sugu muuta ja justkui kõik teised inimesed peaksid väidetavat soomuutust jaatama.

Nagu professor Peterson ülalpool esile toodud kommentaaris tavapäratult häiritud toonis selgitab, ei kavatse ta mingil juhul oma postitust kustutada, vaid oleks pigem valmis surema kui hakkama virgunud moralistide ideoloogiliste nõudmiste ees koogutama:

"Ma ei kustuta oma sissekannet ega tunnista, et see rikkus Twitteri kasutajareegleid. Sõitke seenele, virgunud moralistid! Eks me veel näe, kes kelle tühistab. Lõppude lõpuks on Twitter nii ehk naa üks ajaraisk (rat hole), mille arengusse olen ma ilmselt seda kohutavat, toksilist platvormi kasutama õppides oma panuse andnud. Sellega seonduvalt võlgnen avalikkusele vabanduse ja eks ma püüan oma veast õppida. Aga mõneski olulises tähenduses on sellelt platvormilt kõrvaldatud saamine suureks kergenduseks ja toimuva asjaolusid silmas pidades käsitlen seda aumärgina."

Vaid mõne päeva eest teatas populaarne konservatiivne meediaplatvorm The Daily Wire, et professor Peterson liitub nende väljaandega.

Toimetas Varro Vooglaid