Värske ema Reuben Sharpe (paremal) ja tema partner Jay Reubeni raseduse ultraheliülesvõttega. Foto: GoFundMe.

Kaksteist aastat tagasi otsustas naisena sündinud Reuben Sharpe “siirduda” meheks. Kuus aastat tagasi tuli talle peale lapse saamise soov ja ta lõpetas meessuguhormoonide süstimise. Tänu “transnaise” annetatud spermale õnnestus tal rasestuda ja kolm kuud tagasi sünnitas 39-aastane Sharpe lapse.

Ühendkuningriigis Brightonis elav Sharpe siirdus naisest “meheks” kaksteist aastat tagasi. Umbkaudu kuus aastat tagasi otsustas Sharpe hakata vanemaks ja soovis sünnitada lapse. Ta lõpetas selle peale meessuguhormooni testosterooni süstimise, mis oli tal pannud kasvama habeme ja teinud hääle jämedaks. Samal ajal tehti ka kindlaks, et nii tema emakas kui munasarjad on jätkuvalt lapsesaamise üritamiseks piisavalt töökorras, kirjutab päevaleht Mirror.

Tema ja tema 28-aastane mittebinaarse seksuaalse sättumusega (mis tähendab enda (mitte)samastamist ei mehe ega naisena) elukaaslane Jay hakkasid ilmavõrgust otsima sobivat spermadoonorit. Otsingud kandsid vilja ja Sharpe jäi tänu ühe transsoolise “naise” (mees, kes otsustas “siirduda” naiseks) annetatud spermale rasedaks. 39-aastane Sharpe ja tema partner said lapse, kellele pandi nimeks Jamie, kolm kuud tagasi.

Sharpe ja tema partner tunnevad tänu lapsele ennast täna “terviklikena” ja lapsevanemaks saamine võttis neil aega kuus aastat.

Paar ei olnud enda sõnul valmis lapse saamise pärast tegema ei tea mida, kuid nad on tänulikud sellise võimaluse eest ja eriti tänulikud on nad raseduse ajal ja sünnitamisel neid absitanud vastava kompententsiga meditsiiniasutuse personalile.

Samuti teeb värsketele lapsevanematele rõõmu nende perekondade toetus.

Sharpe ja Jay said kokku ühes pubis ja kui Sharpe pöördus oma partneri poole sooviga saada laps, siis tegi talle muret, et nende suhe võib puruneda, kuna Jay ei pruugi last soovida.

Kuid nad asusid lapsesaamise teekonnale koos ja leidsid Facebooki kaudu “transnaise”, kes oli valmis neid varustama spermaga. Erakliinikus läbi viidud kolm viljastamiskatset, mille käigus sisestati sperma Sharpe’i emakasse, läksid paarile maksma 6000 naela (7030 eurot).

Esimene viljastamisprotseduur läks nurja, kuid teine ja kolmas olid edukad. Peale viljastamist jälgisid Sharpe’i raseduse kulgu Brightonis asuva Sussexi Maakonna Kuningliku Haigla spetsiaalkoolitusega ämmaemandad. Rasedus läks kolm nädalat üle aja ja Sharpe’i sõnul ta tegeles lõpuks sörkjooksuga, et sünnitust esile kutsuda. Plaanis oli laps ilmale tuua kodus vannis, kuid ta tuli sünnitamise käigus keisrilõikeks kiirkorras haiglasse sõidutada.

Kui Sharpe oli rase, uurisid paljud inimesed tema käest, kuidas ta kavatseb sünnitada ja ta leidis sellised küsimused olevat ebaviisakad. Tema sõnul kohtasid nad koos elukaaslasega raseduse jooksul nii hulgaliselt põlgust kui kohtlemist tõeliste kuulsustena.

Sharpe’i naisena sündinud partner Jay palub enda kohta kasutada sootut asesõna “nemad” (inglise keeles “he” või “she” asemel “they”) ja tema mõlemad rinnad on kirurgiliselt eemaldatud.

Reuben ja Jay üritasid lapsesaamise protseduuriks saada raha ühisrahastusportaalist GoFundMe, kuid 7000-naelasest eesmärgist õnnestus koguda 1707 naela.

Toimetas Karol Kallas