Barack Obama abikaasaga (mõlemad seljaga) latiinodele korraldatud üritusel Washingtonis. Foto: Saul Loeb, AFP/Scanpix

Illegaalsete immigrantide eestkõnelejad hakkasid juba Donald Trumpi valimisedu ilmnedes häirekella lööma ning kutsusid piiriäärseid omavalitsusi üles Trumpi administratsioonile vastu hakkama.

Sama hingetõmbega nõudsid nad, et praegune president Barack Obama peataks kuni oma ametiolekuaja lõpuni deporteerimise kui sellise, vahendab The Washington Times.

Illegaalsed "immigrandid kuulutavad välja eriolukorra ja vastupanu[liikumise]. Eelseisvatel nädalatel tuleb meie peredel ja kogukondadel ammutada jõudu sellest uskumatult suurest tugevusest, mis tõi meid sellele maale ning mida me ellujäämiseks kasutame," ütles organisatsiooni United We Dream kaasasutaja Cristina Jimenez.

Ühtlasi nimetas ta piirivalvureid ja immigratsiooniametnikke rassistideks.

Teadaolevalt on Donald Trump lubanud kolmekordistada illegaalide deporteerimisega tegelevate ametnike arvu ning ehitada USA-Mehhiko piirile kaitsva müüri.

Seaduslikult riigis viibivad ja USA kodanikeks saanud latiinod on samal ajal Trumpi toetuseks välja astunud ning rõhutanud, et illegaalid määrivad ka nende ausat nime.

Siinjuures ei tohi unustada, et Mehhiko kaudu tulvab Ameerika Ühendriikidesse ühtlasi hulgaliselt isikuid, kelle koodnimi on OTM ("mittemehhiklased" ehk other than Mexicans).

OTM-id on valdavalt pärit Lähis-Idast ning neid sõidutatakse valitsuse poolt saadetud bussidega "varjupaikadesse" ehk linnadesse, kus juba on arvestatav moslemi kogukond.

Valimiste eel julgustas Obama illegaale julgelt ja kartmatult valima.