Oliver Anthony Pilt: Youtube'i ekraanitõmmis

Kantrilaulja Oliver Anthony ilmus augusti alguses välja ei kusagilt ja tema Washington DC ühispartei kriitiline laul "Rikkad mehed põhja pool Richmondi" saavutas sotsiaalmeedias tohutu populaarsuse.

Peale "Rikkad mehed põhja pool Richmondi" (Rich Men North of Richmond) sotsiaalmeedia kuulsust jõudis Anthony ka iTunesis esikohale. Sama edetabeli teisele kohale tõusis tema eelmisel aastal üllitatud laul "Mul pole dollaritki" (Ain't Gotta Dollar) vahendab Breitbart.

Hetkel on iTunesi üksiklaulude edetabeli kolm esimest ja 7. ning 9. koht Anthony päralt. Neljas on Taylor Swift ja viies Jason Aldean süvariigi kriitilise lauluga "Proovige seda teha mõnes väikelinnas" (Try That In A Small Town). Aldean oli oma lauluga sama edetabeli tipus juulis.

Anthony on talumees, kellest laiem üldsus enne 10. augustit ei teadnud sisuliselt midagi.

Anthony kirjutas 11. augustil sotsiaalmeedias, et ta on oma laulu laadinud üles kõigisse voogedastusplatvormidesse ja väitis, et on oma menust "šokeeritud".

Tänaseks on üleöö staariks saanud Anthony'le tehtud ka ettepanek plaadi vormistamiseks.

"Rikkad mehed põhja pool Richmondi" kuulub terve rea viimastel aastatel kuulsaks saanud katri- ja folklaulude ritta, mis kõnetavad ameeriklasi, kes tunnevad ennast poliitilise- ja meedianomenklatuuri poolt hüljatute ning eiratuna.

Toimetas Karol Kallas