Vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses osas on külas Elvis Brauer, kes räägib MEM Café saaga kulgemisest ning samuti arengutest ühiskonnas. Saatejuht on Indrek Petersoo.

"Ausalt öeldes ma juba tänasel päeval imestan, mille eest inimesed elavad. Ma näen, millist ühiskondlikku lõhet progareeritakse ja meile peale surutakse. Samal ajal kui toimub Vabaduse väljakul meeleavaldus, milles nõutakse elektri hinna langetamist – see on probleem, mis puudutab enam kui 90 protsenti meie elanikkonnast – ja kohale tuleb meelt avaldama ehk nende seisukohtade eest seisma alla ühe protsendi inimestest, siis minul tekib küsimus, kas inimestel on keldrites aaredkirstud või mille eest nad elavad? Kas tõesti on elu ikka liiga ilus ja hea? Või oleme jõudnud punkti, kus inimestel puudub suutlikus näha tulevikku? See on alles jäämäe tipp," tõdes saatekülaline.

"Kohvikutest saab tulevikus väikese eliidi luksus. Jääb mõni üksik koht, mis on mõeldud teenindama väga ostujõulist klienti. Ülejäänud väikefirmad ja pereettevõtted surevad lihtsalt välja – nendest saavad variköögid, kus puuduvad esindussaal ja ilus muusika ning mis on orienteeritud ainult kaasamüügile," ennustas Brauer.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!