Saksamaa kantsler Angela Merkel on saabunud vastu võtma Nelja Vabaduse Auhinda. Foto: Remko de Waal, AFP/Scanpix

Saksamaa kantsler Angela Merkelile anti neljapäeval Hollandis Middelburgi linnas üle Rahvusvaheline Nelja Vabaduse Auhind, mis omistati talle liidrirolli eest viimastel aastatel Euroopat tabanud kriisides.

Nelja Vabaduse Auhinda annab välja Hollandis asuv Roosevelti Fond ning Franklin ja Eleanor Roosevelti Instituut New Yorgis.

Elliott Roosevelt annab Angela Merkeli üle Nelja Vabaduse Auhinna, 21. aprill 2016. Foto: Michael Kooren, Reuters/Scanpix
Elliott Roosevelt annab Angela Merkeli üle Nelja Vabaduse Auhinna, 21. aprill 2016. Foto: Michael Kooren, Reuters/Scanpix

Auhinna kodulehelt võib lugeda, et Angela Merkel mängis otsustavat rolli EL-i tabanud finantskriisi ohjamises. Ta juhtis kõnelusi Ukraina kriisile diplomaatilise lahenduse leidmiseks, mis päädisidki Minski kokkuleppega. Seistes Saksamaal silmitsi kasvava islamivastase liikumisega Pegida on Merkel ilmutanud kõrgeid moraalseid juhiomadusi, tegemata vahet kellegi usulisel või etnilisel taustal. Praeguses rändekriisis on Merkel aga näidanud üles pühendumist Euroopa kohusele kaitsta sõjapõgenikke ning aidanud otsida kriisile lahendusi.

Auhinna andis Saksamaa kantslerile üle Elliott Roosevelt. Tseremoonial viibisid ka Hollandi kuningapaar ja peaminister Mark Rutte.