Vladimir Putin täna Moskvas värskelt ametissekinnitatud välissaadikutele kõnelemas. Taustal välisminister Sergei Lavrov. Foto: Aleksei Družinin, Sputnik/Scanpix

Clintonite klanni kaotuse parim tulem võis olla kolmanda maailmasõja kadumine agendast, kirjutab Zero Hedge.

Seda kinnitas Kremli hommikune teade, et president Vladimir Putin saatis Donald Trumpile telegrammi, milles väljendas “lootust, et nad saavad töötada koos lõpetamaks kriisi Vene-Ameerika suhetes, tehes samuti tegemist pakiliste asjadega rahvusvahelises agendas ning otsides efektiivseid vastuseid väljakutsetele globaalse julgeoleku vallas.”

Lisaks sellele ütles Putin värskete välissaadikute vastuvõtul: “Me kuulsime Trumpi retoorikat sel ajal, kui ta alles USA presidendiks kandideeris, mis keskendus suhete taastamisele Venemaa ja Ühendriikide vahel.”

Ta lisas: “Me saame aru ja oleme teadlikud, et see saab olema raske tee selle valguses, kuidas Venemaa ja USA suhted hetkel kahjuks on halvenenud.”

Suhete halvenemise osas rõhutas Vene president taas, et “see ei ole meie süü, et Vene-USA suhted on, nagu te näete neid olevat.”

Konstruktiivsema dialoogi lootust kogeb Trumpi võidu valguses ka Vene riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin.

“Praegusi USA-Vene suhteid sõbralikeks nimetada ei saa. Loodetavasti on uue presidendiga võimalik konstruktiivsem dialoog meie maade vahel,” ütles Volodin. “Vene parlament tervitab ja toetab igat sammu selles suunas.”

Nagu lausus omalt poolt Vene välisminister Sergei Lavrov, otsustab Venemaa USA uue administratsiooni üle lähtuvalt nende tegudest ning astub siis lähtuvalt sellest kohaseid samme.

“Me oleme valmis koostööks iga liidriga, kelle USA rahvas valib,” ütles Lavrov. “Ma ei saa öelda, et kõik eelmised USA liidrid olid alati etteaimatavad. See on elu, see on poliitika. Ma olen kuulnud palju sõnu, aga me otsustame tegude järgi.”

Ühtse Venemaa veebilehel sõna võtnud Vene riigiduuma asespiiker Sergei Železnjak tervitas Trumpi “väljateenitud võitu.”

„Vaatamata kõikidele intriigidele ja provokatsioonidele, mis praegune USA valitsus Trumpi ette asetas, toetasid inimesed tema kavatsust võtta käsile Ameerikas kuhjunud tõsised probleemid ning minna Venemaa ja maailma suhtes üle konfrontatsioonilt koostööle,“ kirjutas Železnjak.

“Ma loodan, et praeguse [hetke] ja Ühendriikide uue presidendi ametisseastumise vahel ei leia aset traagilisi sündmusi, ning et USA uuel administratsioonil on piisavalt poliitilist tahet ja tarkust tsiviliseeritud lahenduste leidmiseks eksisteerivatele probleemidele.”

Barack Hussein Obama ametiaeg lõpeb tuleva aasta 20. jaanuaril.