Bill Gates Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Bill Gates andis 19. septembril intervjuu telekanalile MSNBC, milles rääkis muuhulgas oma heategemistest, kuidas "tehisaru muudab kõike" ja leidis, et liiga palju eriarvamusi ning meediat põhjustab ühiskonnas killustumise.

Intervjueerijaks oli MSNBC saate The Beat juht Ari Melber, kes küsis intervjuu lõpus Gatesilt (algab ca 17:30): 

"Milline on sotsiaalmeedia vastikum pool?"

Gates: 

"[Sotsiaalmeedia vastikum pool] seisneb selles, et meil on inimeste klastrid, kes on kuidagi nördinud ja nad nördivad järjest enam ja nad ei jaga tingimata sama tõikade komplekti.

Tegemist on teatud liiki killustunud inimestega, kellega me kõik oleme kokku puutunud. Näiteks käiakse läbi ainult inimestega, kes usuvad QAnonit. Elik suheldakse inimestega, kellel on mingid muud arvamused.

Te teate, et meil on mõned uudistekanalid ja mõned ajalehed ning me tunnistame ühte ja sama tõikade komplekti. Sedasi me hoiame ära killustumise, selle kui negatiivse teguri.

Ma olen väga sügavalt mures, sest see peegeldab osaliselt, kuidas meie poliitika on üha killustunum."

Gatesi sõnul on olemas meediaväljaannete kogum, mis lähtuvad "ühtsest faktide komplektist", mis on head ja ei põhjusta ühiskonnas lahkhelisid ja teised meediaplatvormid, mis kõiki neid samu tõikasid ei jaga, põhjustavad ühiskonna "killustumist", mis on jõudnud poliitikasse.

Toimetas Karol Kallas