Krister Paris 1999. aastal toona veel ajakirjandustudengina, enne keskkonnavastaste roimade toimepanemist kahe poja saamise näol. Foto: Ain Protsin, Postimees/Scanpix

Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juht Krister Paris kirjutab oma arvamusloos, et lapse saamine on väga isekas akt ja olemuselt kuritegu keskkonna vastu.

"Iga uus laps on olemuselt kuritegu meie ühise kodu vastu," deklareerib varem Rahvusringhäälingus töötanud ja oma äärmuslikult vasakpoolsete vaadete poolest tuntud Paris.

"Niisiis polnud laste saamine midagi, mida kergelt kaaluda… Otsus lapsi saada andis maakerale hoobi, mida ei suuda korvata ükski kokkuhoid mingis muus vallas. Üks laps olnuks veel kuidagi mõistetav, vähemalt oleksime pikas perspektiivis aidanud abikaasaga kahe peale kaasa inimeste hulga vähenemisele. Ent kaks on juba väga isekas akt," valutab multikultuursuse ideoloogia eestkõnelejaks olev Paris tuntava süütundega südant asjaolu pärast, et tal on kaks poega.

Eriti tuleks Parise sõnul vältida laste saamist Eestis, kuna siin elavad inimesed olevat planeedile Maa eriti raskeks koormaks.

"Iga laps, kes sünnib Eestis, kannab maakera tuleviku ees isegi sadu kordi suuremat koormat kui näiteks Bangladeshi laps. Saatus sündida Eestis teeb inimesest midagi käärimisbakteri laadset, kes hukkub lõpuks omaenda jääkproduktide tõttu," ütleb Paris veendunult, lisades, et kui mõtleme, millist maakera tahame oma lastele pärandada, siis olevat tõsiasi, et mida vähem lapsi on, seda kobedam pärand koguneb.

Varem on Krister Paris väljendanud seisukohta, et Eestis tuleks kooseluseaduse asemel suruda läbi kohe nn homoabielu, et loomulik perekonnamudel on ühiskonnas vägivalla allikas, et meedia peaks kehtestama EKRE suhtes täieliku boikoti ning et Eesti Evangeelne Luterlik Kirik on kurjuse jõud.