Palavalt armastatud klouniduol Piip ja Tuut läheb nüüd elu Facebook'is kibedaks. Foto: EV100.ee

Facebook eemaldas postituse, mis sisaldas kõigest sõna "honk", mis eesti keeles tähendab "tuut", kuna see läheb sotsiaalmeediahiiu hinnangul vastuollu nende kogukonna standarditega, vahendab Summit News.

Sõna tuut (inglise keeles honk) on vihje "klounimaailma" meemile, millega paljud parempoolsed väljendavad oma nihilistlikku hoiakut nende silmis üha hullumeelsemaks muutuva "progressiivse" vasakliberaalse ühiskonna suhtes, mis edendab näiteks homoõigusi ja sooideoloogiat, piirates samaaegselt kriitiliste häälte sõnavabadust.

Tere tulemast klounimaailma! Tuut-tuut! Foto: knowyourmeme.com

"Ma arvasin varem, et Lääne tsivilisatsiooni tulevik on tragöödia, kuid nüüd ma mõistan, et see on hoopis komöödia," võtab üks kommentaator tabavalt kokku üha levinuma nihilistliku suhtumise absurdseks muutunud klounimaalima.

Nüüd on aga Facebook otsustanud, et isegi sellele meemile vihjamine on nende platvormil keelatud ning vastuolus nende kogukonna standarditega.

Watson: Facebook kehtestab vasakäärmuslikku ideoloogiat

"Enam ei saa eitada tõsiasja, et Facebook kehtestab enda platvormidel nüüd vasakäärmuslikku ideoloogiat," leiab väljaande Summit News peatoimetaja Paul Joseph Watson, kes ka ise hiljuti Facebook'ist koos Alex Jonesi, Milo Yiannopoulose ning teiste tuntud parempoolsete kommentaatoritega pagendati.

Tema väitele lisab kaalu ka tõsiasi, et Facebook keelas aprilli lõpus oma platvormil mõned Briti kõige prominentsemad rahvuslikud grupid nagu Britain First, Inglise Kaitseliiga ja Briti Rahvuspartei. Isegi nende gruppide toetamine on nüüd vastuolus Facebook'i "kogukonna standarditega", mis tähendab, et platvormilt võidakse pagendada ka need, kes lihtsalt midagi nimetatud gruppide kohta postitavad.

Juba veebruari lõpus otsustas Facebook aga oma platvormilt jäädavalt pagendada ka islamiseerumise vastase aktivisti ning Inglise Kaitseliiga endise juhi ja kõneisiku Tommy Robinsoni, sulgedes tema rohkem kui miljoni jälgijaga konto.

Facebook piirab sõnavabadust ka Eestis

Facebook on korduvalt blokeerinud ka kristlik-konservatiivse Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimehe Varro Vooglaiu isikliku konto ning ähvardanud jäädavalt sulgeda ka SAPTKi all tegutseva Objektiivi Facebook'i lehe.

Aprilli alguses visati aga rassismivastase võitluse karmistamise egiidi all platvormilt välja ka Eestis tegutsevad Odini Sõdalased.

Ning kõigest mõne nädala eest leidis anonüümsete pealekaebajate kaasabil oma enneaegse lõpu ka Roosa Udu nimelise kasutaja konto, kes kommenteeris Facebook'is ühiskonnaelu sündmusi humoorikas-iroonilises võtmes.

Toimetas Martin Vaher

Facebook pagendas Paul Joseph Watsoni ja teisi tuntud konservatiive

OLULINE: Facebook ähvardab Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda