Nigel Farage. Foto: Jonathan Bachman, Getty Images/AFP/Scanpix

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) lahkuv liider Nigel Farage edastas televisiooni vahendusel terava hoiatuse värskele peaministrile Theresa Mayle.

Lubades küll lahkesti uskuda peaministrist esialgu parimat, tegi Farage selgeks, et ootab artikli 50 käivitamist enne 2017. aasta jaanuari lõppu, vahendab PJ Media. Kui seda ei sünni, rakendab Farage meetmeid.

Artikkel 50 on Farage’i selgitust mööda “mehhanism, millega me ütleme: “Nonii, kell tiksub ja meil on kaks aastat, et see asi korda ajada”.”

Küsimuse peale, millal artikkel 50 peaks käivituma, ütles Farage: “Ma arvan, et on kena, kui ministrid saavad oma tiimi paika ja see on arusaadav. Muidugi ei minda lahingusse enne, kui armee on valmis. Aga ma ei tahaks, et see veniks kaugemale jaanuarist.”

Härrasmehena väljendus Farage leebelt, kuid May ja teised toorid saavad väga hästi aru, et tegemist oli hoiatusega.

Farage taandus küll 4. juulil erakonna juhi kohalt, kuid haarab ilmselgelt taas ohjad, kui May oma lubadusi Brexiti osas teoks ei tee.

Brittide ajaloolise rahvahääletuse eel marssis Theresa May “jääjate” ridades, kuid kinnitab peaministrina vähemalt avalikkuse ees, et “Brexit on Brexit”.

Alljärgnevalt video Nigel Farage’i hoiatava sõnumiga:

https://www.youtube.com/watch?v=IZdB15_IMIQ