Fookuses: Kaljulaiu narratiiv ohtudest põhiseaduslikule korrale on skandaalselt valelik

President Kersti Kaljulaiu poolt nüüd juba korduvalt kõlama pandud narratiiv, nagu oleks konservatiivid ohuks põhiseaduslikule korrale, on skandaalselt valelik ja samas ka kurjakuulutav, meenutades 1934. aasta riigipöörde aegset retoorikat, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.

Kui 16. detsembril 2019 Postimehele antud intervjuus ütles Kaljulaid, et ametis olevast valitsusest on saanud oht põhiseaduslikule korrale, siis 23. detsembri 2019 intervjuus ERRile tembeldas president ohuks põhiseaduslikule korrale ka “geivastased” meeleavaldused.

Järvi ja Vooglaiu sõnul on niisugused väga rängad süüdistused oma valelikkuses täiesti skandaalsed, mistõttu on väga kahetsusväärne, et liberaalne meedia ei tee sellest üldse välja ega nõua presidendilt nende loosunglike süüdistuste kinnituseks ei fakte ega argumente.

Saates juhiti tähelepanu, et Kaljulaiu poolt kasutusele võetud retoorika, nagu oleks talle ebameeldivad konservatiivsed jõud ohuks põhiseaduslikule korrale, meenutab 1934. aasta riigipöörde aegset retoorikat, millega tembeldati ohuks “seadlikule korrale” tõsiste repressioonide ohvriks tehtud vabadussõjalased.

“Sellise valeliku retoorika kasutusele võtmine presidendi poolt on väga ohtlik, sest see võib hakata lumepallina kasvama ja siis on meil juba tõsine probleem, sest niisugusest narratiivist kujuneb üleskutse jõustruktuuridele hakata kõrvaldama neid, kellest on maalitud pilt kui põhiseaduslikku korda ohustavast nuhtlusest,” hoiatas Vooglaid, juhtides ühtlasi tähelepanu, et Kaljulaid käitub mitte kui president, vaid kui poliitiline aktivist.

Järvi sõnul on kõige selle taustal täiesti mõistetav peaminister Jüri Ratase otsus mitte osaleda 24. veebruaril presidendi vastuvõtul.

“Kaljulaid kui euroliberaal ei aktsepteeri oma positsioonis natukenegi konservatiivsusse kalduvat valitsust,” toonitas ta ja lisas, et niisuguse käitumisega on president kutsunud esile olukorra, kus valitsuse ja presidendi institutsioonid ei ole enam suutelised omavahel normaalselt suhtlema ning mida ei ole seega liialdus nimetada põhiseaduslikuks kriisiks.

Millised seisukohad veel arutelus kõlama pandi, seda kuula saatest lähemalt!

President Kaljulaiu sõnul on “geivastased” meeleavaldused ohuks põhiseaduslikule korrale

Järvi ja Vihuri: põhiseaduslikku korda ei ohusta konservatiivid, vaid äärmusliberaalide diktatuur

Vooglaid ja Vogelberg: valitsusest kui ohust põhiseaduslikule korrale ja OPCW poolt tõe varjamisest

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.