Postimehe rünnak Objektiivi vastu kordab tuttavat mustrit: rünnatakse üldistavate väidetega, Vene kaardiga häbimärgistades ja kordagi faktidega põhistatud tõestusi toomata. Markus Järvi ja Varro Vooglaid kommenteerivad saates "Fookuses" aastalõpul vallandunud Postimehe frontaalrünnakut Objektiivi suunal.

Postimees üllitas vahetult enne aastavahetust artikli, milles kasutati meediamonitooringuga tegeleva ettevõtte Meedius Eesti OÜ uuringut Objektiivi artiklite sisu ja tonaalsuse kohta.  Postimehe sõnul aitab Objektiiv "levitada äärmuslikke sõnumeid, mis pärinevad tahtlike eksitajatena tuntud välismaistest allikatest." Sama numbri juhtkirjas lööb Postimees taaskord lauda Vene kaardi andes mõista, et Objektiivi näol on tegu Venemaa propaganda käepikendusega.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad Postimehe süüdistusi ning annavad oma hinnangu Objektiivi käsitleva meediauuringu tulemustele.

"Artikkel on hea näide sellest, kuidas kujundada kellestki negatiivset kuvandit ilma, et sul oleks mingisuguseidki fakte oma väidete tõestuseks," iseloomustab Postimehe artiklit Varro Vooglaid.

"Postimehe loos esinevad tõepoolest vaid üldised väited, mida kordagi ei vaevuta argumentidega põhistatama. On küll väidetud, et meie poolt kasutatavad allikad on suisa valeuudiste vabrikud, ent ühtegi näidet ja faktiväidet oma üldistavate seisukohtade kinnituseks ei tooda," räägib Markus Järvi.

"Omamoodi kõnekas on ka see, et rünnak Objektiivi suunal tuleb hetkel, kui meie reageerimisvõimekus on kõige madalam, ehk aastavahetuse perioodil, kus meie meeskond töötab vähem kui poole võimsusega," märgib Järvi.

Kuulake lisa saatest!

Juhtkiri: Postimees kuulutas Objektiivile sõja

Fookuses: Postimehe sildistavad rünnakud Objektiivi suunal räägivad argumentide puudumisest