Arizona 2020. aasta valimiste audit. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide ühe mõjukama mõttekoja Heritage'i Sihtasutuse valimiseaduse reformmise algatuse juhi Hans von Spakovsky sõnul on Arizona, Nevada ja Wisconsini osariikides läinud kaduma rohkem 2020. aasta presidendivalimiste hääletussedeleid kui on Joe Bidenile antud häälte ülekaal.

Wisconsini osariigis võitis Biden ümmarguselt 20 000 häälega. "Kadunud või kättetoimetamatuid" hääletussedeleid on osariigis ligi 83 000, vahendab Breitbart.

"Pidage meeles, et Wisconsini võidumarginaal oli 20 000 häält ja seda, et põhimõtteliselt 82 000 hääletussedelit kas läksid kaduma, neid ei olnud võimalik kätte toimetada, või lükati tagasi. Seda on neli korda rohkem kui oli võidumarginaal," kinnitab Spakovsky ajakirjanikele. 

Ta selgitas:

Need on numbrid, mida Wisconsini Valimiskomisjon ise Ameerika Ühendriikide Valimiste Toetuskomisjonile edastas.

[Wisconsini Valimiskomisjoni] sõnul saadeti neile postiteenistuse poolt põhjendusega, et neid pole võimalik üle anda, tagasi 6500 eemalviibija hääletussedelit. 3000 hääletussedelit, mis saabusid kirja teel, lükkas Valimiskomisjon tagasi. Komisjon ei põhjenda, miks konkreetsed sedeleid arvesse ei võetud, kuid tavaliselt tehakse seda näiteks siis kui sedelil olev allkiri ei kattu hääletaja omaga, mis tähendab, et sedel on võltsitud.

76 000 valimissedelit on läinud kaduma. Võimud ei tea, mis nendega juhtus. Teiste sõnadega, hääletajad palusid saata omale eemalolija hääletussedel, või [Wisconsini ametnkud] lihtsalt otsustasid – osariigi teatud piirkondades – saata välja eemalolijate hääletussedelid ja neid ei saadetud kunagi tagasi, mis tähendab, et nende saatus on teadmata. Need on ametlikud numbrid ja me ei tea, mis nende hääletussedelitega juhtus. Me ei tea, kas need läksid kaduma, või keegi varastas need ära ja inimesed ei saanud hääletada.

Nii ei juhtunud ainult Wisconsinis. … Joe Biden võitis Arizonas 10 000 häälega. Ainuüksi Maricopa maakond on tunnistanud, et nad saatsid välja 110 000 eemalolija kirja teel hääletamise sedelit aadressidele, mis osutusid valeks.

Need hääletussedelid saadeti postiteenistuse poolt tagasi põhjendusega, et neid pole võimalik adressaadile kätte toimetada. Sama juhtus Nevadas. … Clarki maakond saatis välja 93 000 kirja teel hääletamise sedelit, mille saatus on teadmata. Pidage meeles, kogu osariigi võidumarginaal oli pisut üle 33 000 hääle.

Public Interest Legal Foundationi (Avaliku Huvi Õiguse Sihtasutus) uuring leidis, et 2020. aasta valimistel jäi üle lugemata ligi 15 miljonit kirja teel hääletamise sedelit. 2012., 2014., 2016. ja 2018. valimistel kokku jäi kaduma ümber 26 miljoni kirja teel hääletamise sedeli. 

Biden võitis 2020. aasta valimised väidetavalt vähem kui seitsme miljoni häälega.

Toimetas Karol Kallas