Jordan B. Peterson. Foto: flickr/Gage Skidmore

Maailmakuulus ühiskonnategelane Jordan Peterson kirjutas 5. mail sotsiaalmeedias "põletatud maa" laadis postituse, millest võib järeldada, et vähemalt Põhja-Ameerika õpetajate harimise senised pealisehitised tuleb hävitada ja rajada kõik nullist uuesti.

Kas te soovite kuulda tõde?

Vimmas pahemäärmuslased võtsid 1960. aastatel üle ülikoolide haridusvaldkonna õppetoolid. 

Täna kontrollivad nad [vasakäärmuslased] kogu K-12 süsteemi [USA haridussüsteem alates lasteaiast kuni 12. klassini] ja nende hallata on pool (pool!) osariikide kogueelarvetest. 

Õpetajaid õpetavad õppetoolid on kõige jubedam osa niigi järjest nõdrameelsematest ülikoolidest. Väiksemgi osa nende viimase kuuekümne aasta jooksul toime pandud "teadusest" on puhas vale: olgu selleks tervete sõnade lugemine, palju erinevaid intelligentsuseid elik enesehinnang. Selline teadus ei kujuta endast midagi muud kui ainult hävingut.

Õpetajaks õppivad üliõpilased on suuremas osas laisad, ebaintelligentsed ja pestud ajudega (ideoloogiliselt vangistatud). 

Hullemad neist hakkavad juhtima haridusvalla õppeasutusi.

Need on inimesed, kelle kätte me anname oma lapsed ja suure osa oma maksurahast. Me oleme teinud seda neli põlvkonda ja lõppu pole näha.

Hariduse õppetoolid tuleb hävitada. Need pole teinud lihtsalt halba tööd, vaid avaldanud veelgi hullemat mõju. Need hävitavad meie kultuuri. Tahtlikult. Alustades teie lastest.

Ärgake üles.

Tõlkis Karol Kallas