Objektiivi raadio: Kaljulaiu jutt ohtudest põhiseaduslikule korrale on vaenu õhutav

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid pöördumas pressi poole kristlik-demokraatide kohtumisel, mis leidis aset 7. jaanuaril 2020 Saksamaal, Seeonis asuvas endises Benediktiini kloostris. Foto: Philipp Guelland, EPA/Scanpix

.
Objektiivi raadiosaates arutasid Markus Järvi ja Varro Vooglaid p
resident Kersti Kaljulaiu poolt nüüd juba korduvalt kõlama pandud narratiivi, nagu oleks konservatiivid ohuks põhiseaduslikule korrale.

Saatest jäi kõlama seisukoht, et Kaljulaiu vastavasisulised väited on skandaalselt valelikud ja samas ka kurjakuulutavad, meenutades 1934. aasta riigipöörde aegset retoorikat.

Kui 16. detsembril 2019 Postimehele antud intervjuus ütles Kaljulaid, et ametis olevast valitsusest on saanud oht põhiseaduslikule korrale, siis 23. detsembri 2019 intervjuus ERRile tembeldas president ohuks põhiseaduslikule korrale ka “geivastased” meeleavaldused.

Järvi ja Vooglaiu sõnul on niisugused väga rängad süüdistused oma valelikkuses täiesti skandaalsed, mistõttu on väga kahetsusväärne, et liberaalne meedia ei tee sellest üldse välja ega nõua presidendilt nende loosunglike süüdistuste kinnituseks ei fakte ega argumente.

Saates juhiti tähelepanu, et Kaljulaiu poolt kasutusele võetud retoorika, nagu oleks talle ebameeldivad konservatiivsed jõud ohuks põhiseaduslikule korrale, meenutab 1934. aasta riigipöörde aegset retoorikat, millega tembeldati ohuks “seadlikule korrale” tõsiste repressioonide ohvriks tehtud vabadussõjalased.

Saate alguses tuli juttu ka sellest, millele loodab SAPTK oma töös 2020. aastal keskenduda.

Saade oli algselt Pereraadio eetris 4. jaanuaril 2020.

Fookuses: Kaljulaiu narratiiv ohtudest põhiseaduslikule korrale on skandaalselt valelik

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.