Luksjaht merede avaruses. Foto: Jag_cz/Bigstockphoto.com

FreedomWatchi esimees Larry Klayman on teavitanud USA esindajatekoja luurekomisjoni CIA ja NSA vilepuhuja Dennis Montgomery kahe aasta eest Föderaalsele juurdlusbüroole (FBI) edastatud informatsioonist, et Riikliku luureteenistuse (DNI) direktor James Clapper, Keskluureagentuuri (CIA) boss John Brennan ja luureagentuurid jälgisid Barack Obama administratsiooni ajal ebaseaduslikult arvukaid prominentseid ameeriklasi, kohtunikke ja tuntud ärimehi, nende hulgas Donald Trumpi.

Lisaks on vilepuhuja kinnitanud, et nimetatud agentuurid manipuleerisid 2008. aastal presidendivalimiste tulemusi Floridas, aidates Obamal Valgesse Majja jõuda.

Klayman üritas saada oma informatsiooniga luurekomisjoni juhi Devin Nunesi jutule, sel ajal kui viimane kutsus kokku pressikonverentsi tegemaks omapoolset üldsõnalist avaldust selle kohta, kuidas luurekogukond Trumpi administratsiooni järele võimu üleandmise ajal nuhkis.

Nagu kommenteerib TruNews, võis olla tegemist katsega juhtida tähelepanu eemale tegelikult uudiselt, et Montgomery on andnud FBI ruumides vande all videosse võetud tunnistuse ning edastanud illegaalse jälgimistegevuse kohta 47 kõvaketast ja üle 600 miljoni lehekülje informatsiooni.

Seetõttu tõstatab TruNews küsimuse, kas pikemaks ajaks ja ilma pereta Prantsuse Polüneesiasse sõitnud Obama on põgenenud võimaliku arreteerimise eest.

Prantsuse Polüneesial oleks küll kohustus Obama välja anda, kuid saare lähedal on ankrus tema miljardärist sõbra, filmitegija David Geffeni luksusjaht, milles on võimalik elada ning seilata arreteerimise vältimiseks rahvusvahelistesse vetesse.

David Geffeni jaht Pelorus Horvaatias Rovinji sadamas. Foto: Wikipedia

Käepärast oleva lennukiga on aga võimalik siirduda teistele piirkonna saartele nagu näiteks Togo või Vanuatu, millistel Ühendriikidega väljaandmise lepingut pole.

Kuula arutelu siit, alates 11. minutist.

Loe ka Klaymani ametlikku kirja Nunesile.

CIA vilepuhuja esitas kahe aasta eest tõendid Trumpi jälgimise kohta. FBI vaikis