Politseinikud MEM Cafe juures. Foto: ERR

Tallinna halduskohus jättis reedel rahuldamata endise MEM Cafe omaniku Elvis Braueri 5000 euro suuruse kahjunõude politsei- ja piirivalveameti (PPA) vastu. Kahjunõude esitamise põhjuseks oli politseinike sisenemine 2021. aasta novembris kohviku ruumidesse, kasutades selleks jõudu.

Kahjunõudeni viinud sündmused leidsid Põhja-Tallinnas asunud MEM Cafe juures aset 17. ja 18. novembril 2021. Politseinikud käisid kohvikut kontrollimas ja tuvastasid, et kohvikus ei kontrollitud sel ajal kehtinud koroonapasse, kuigi valitsuse korralduse järgi pidid kõik toitlustuskohad seda siis tegema. Mõlemal korral takistas Brauer politseinike kohvikusse sisenemist, mille peale rakendasid politseinikud jõudu.

Brauer leidis Tallinna halduskohtule esitatud kaebuses, et politseinikud tekitasid jõuga kohvikusse sisenemisel talle mittevaralist kahju, mis kuulub riigivastutusseaduse kohaselt hüvitamisele.

Kohus leidis aga, et vahetu sunni kohaldamine oli õiguspärane. Kohtu hinnangul oli PPA ametnikel õigus kontrollida, kas ruumis viibivatelt klientidelt küsiti koroonapassi ning nõuti maski kandmist, vahendab Postimees.

Tallinna halduskohtu otsus ei ole  jõustunud, apellatsioonkaebuse võib esitada ringkonnakohtule hiljemalt 16. oktoobriks.

Toimetas Martin Vaher