Illustratsioon: Bigstockphoto.com

EKRE aseesimehe Martin Helme hinnangul on ühismeediaplatvormid asunud innukalt ja hea meelega valitsusi ajupesu ja tsensuuriga aitama.

“Vahepeal levis uskumus, et tänu sotsiaalmeediale on poliitika muutunud millekski hoopis uueks ja enam ei ole võimalik peavoolu meedial või valitsuse tsensoritel inimeste ajusid pesta. Paraku on reaalsus palju kurvem – sotsiaalmeedia on innukalt ja hea meelega asunud ise valitsusi aitama ajupesu ja tsensuuri teel,” kirjutas Martin Helme Facebookis.

Helme kommenteeris portaali Uued Uudised artiklit, milles käsitleti Facebooki tegevust ebasobivaks peetud postituste ja lehekülgede eemaldamisel ja blokeerimisel ning teatud väljaannete – nagu näiteks konservatiivne Breitbart – artiklite takistamisel jõudmast ühismeedia kasutajate ajajoonele.

“Varem või hiljem peavad konservatiivid, rahvuslased, immigratsioonivastased ja terve pere pooldajad oma kogukonnad kolima mõnda nurgatagusesse kohta, mida riigid nagu Saksamaa või Rootsi veel ei tsenseeri. Kuid kui need suureks ja tuntuks saavad, läheb nendega samamoodi nagu FB-ga. Mida rohkem asjad muutuvad, seda rohkem püsivad nad samad,” märkis Martin Helme.

Head uut aastat: Saksamaal seab ühismeedias sisse tsensuuri Netzwerkdurchsetzungsgesetz

Facebook, Twitter, YouTube ja Microsoft tõotasid järgida Euroopa Liidu vihakõnejuhiseid