Obama (vasakul) ja Putini külm käepigistus Limas. Foto: APECi pressibüroo, AP/Scanpix

USA president Barack Obama tõotas maksta Vene ametivennale Vladimir Putinile kätte väidetava häkkimise eest äsjalõppenud Ameerika presidendivalimistel. Samas puuduvad selle kohta tõendid.

Nagu vahendas MSNBS, ütles Obama telekanali NPR kaudu järgmist:

“Ma arvan, et pole kahtlust, et kui mistahes välisriigi valitsus üritab mõjutada meie valimiste mainet (ingl. k. integrity), siis meil tuleb tegutseda ja seda me ka teeme – ajal ja kohas, mille valime meie ise,” ütles Obama.

Ta jätkas: “Osa sellest [tegutsemisest] võib olla sõnaselge ja avalikustatud, osa võib [seda] mitte olla. Aga härra Putin on hästi teadlik minu tunnetest selles asjas, kuna ma rääkisin talle sellest otse.”

Nagu vahendab The New York Times, pareeris Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov Obama hoiatuse Interfaxi vahendusel, öeldes: “Vaja on kas lõpetada sellest rääkimine, või lõpuks ometi mingid tõendid ette näidata. Muidu hakkab see kõik paistma üsna näotuna.”

Obama ja Putin trehvasid viimast korda silmast silma APECi tippkohtumisel Limas. Kahe liidri kõnekas käepigistus leiab aset 31. sekundil: