"Ma armastan elu," ütleb noormees pühapäeval vihmases Pariisis. Foto: Scanpix

Sel pühapäeval toimunud elumarsil Prantsusmaa pealinnas trotsis vihmast ilma ligikaudu 40 000 inimest, et avaldada meelt sündimata laste tapmise vastu abordi läbi.

Suurüritusel, mis toimus vaid kaks päeva pärast samasugust marssi Washingtonis, rõhutati kuulajaile, et 55 protsendi prantslannade meelest on abortide arv ebanormaalne ja murettekitav.

Ühtlasi avaldati arvamust, et miljonid Prantsusmaal enne sündi surmatud lapsed on otsekui "perekonna saladused," millest keegi rääkida ei taha, kuid mille taha takerdub kogu ühiskond.

Nagu nentis organisatsiooni Fondation Jérôme-Lejeune president Jean-Marie Le Méné, tehakse Prantsusmaal paraku suuremaid pingutusi loomade kui kõige kaitsetumate inimolendite kaitsmiseks.

Vaatlejatele avaldas sügavat muljet osalejate noorus, kellest paljud olid teismelised või 20. eluaastates.

Vaid 25 aasta vanune oli isegi marsi kõneisik Victoire de Gubernatis.

Nagu arvata võis, kajastas varjamatult aborditööstust toetav ilmalik meedia marssi minimaalselt ning keskendus korraks kohale ilmunud ja segadust külvanud feministide vastuaktsioonile.

Tõsist tagakiusu kogesid aga Prantsusmaa põhjaosast marsile suundunud kristlased, keda ühes linnas pidasid kolm tundi kinni poolsada vasakäärmuslast. Aktsiooni käigus visati bussi suitsupomm, kahjustades kahe reisija riideid.

Worldometers.info andmetel on alates aasta algusest abordi läbi surma leidnud juba 2 609 399 last.

Kaadreid üritusest saab vaadata 1:50 alates:

https://www.youtube.com/watch?v=za7kEjhmN5E