Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu. Foto: riigikogu fotoarhiiv, Erik Peinar

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna erakorralise avaliku istungi, et arutada Pere Sihtkapitali AS uuringuid ja rahastamist, teatatab riigikogu pressiteenistus.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles, et tegemist on aktuaalse teemaga, mille puhul on oluline omada juhtunust parlamendi tasemel ülevaadet.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni aseesimehe Maris Lauri sõnul tuleb välja selgitada, millistel kaalutlustel tegi toonane riigihalduse minister Riina Solman rahaeralduse Pere Sihtkapitalile.

„Ühelt poolt on perepoliitika sotsiaalministeeriumi vastutusvaldkond. Teisalt on selgunud, et sihtkapitali tegevuses on mitmeid tõsiseid küsitavusi ja ei saa välistada, et on rikutud seadusi. Eelarvelist maksuraha tuleb kasutada seadus- ja sihipäraselt. Peame teadma, mis on läinud valesti ja mida tuleb muuta," selgitas Lauri.

Erikomisjoni istungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Riigikogu liige Riina Solman, Pere Sihtkapitali nõukogu esimees Katrin Kiisk ja juhatuse esimees Hillar Petersen, majandusteadlane Raul Eamets ja Tallinna Ülikooli rahvastikuteaduse professor Allan Puur.

Toimetas Markus Järvi