President Toomas Hendrik Ilves süüdistas riigikogu istungjärku avades ootuspäraselt kooseluseaduse vastaseid taaskord ühiskonna lõhestamises ja viha külvamises. Seejuures jättis hr president taas kord tähelepanuta tõsiasja, et üle poole elanikest ei toeta kooseluseaduse läbisurumist.

„Sellisesse riiki ei kuulu rahulolu teiste tallamisest ja alavääristamisest. Eesti peab olema salliv ja liberaalne riik, kus austatakse põhiõigusi ja kõigi inimeste võrdsust seaduse ees,“ jutlustas Ilves.

„Seepärast on mul hea meel, et samasooliste kooselupaaride õigusi kindlustav seaduseelnõu on lõpuks teie laudadel. Selle debati toonist ja viisist peegeldab vastu Eesti poliitilise kultuuri hetkeseis. Just seda küsimust arutades seisame otsekui ristteel, kust edasi minnes otsustame, milliste riikide ja rahvaste moodi me soovime ja suudame olla. Millisesse väärtusmaailma me kuulume. Kuhu tahame kuuluda.“

„Eesti peab saama iga aastaga suuremaks. Vaimult. Mõjult. Heaolult. Kas selle sihi suunas aitab liikuda ühiskonna lõhestamine, umbusu ja viha külvamine? Ei aita,“ hurjutas Ilves.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid kommenteeris Ilvese avaldust öeldes, et president on taaskord kinnitanud, et tema maailmavaateline tunnetus ei ühti Eesti rahva omaga.

“See, et president Ilvese hoiakud ja maneerid on eesti rahvale üpris võõrad, ei ole enam ammu mingi üllatus – tegu on inimesega, kes on rohkem huvitatud sellest, et olla meelepärane välismaistele isandatele kui oma rahvale.”

"Me teame, et president Ilvesel on USA võimuringkondadega väga lähedased suhted ning samuti teame, et USA jaoks on homoliikumise püüdlustele kaasaaitamine välispoliitiline prioriteet,” selgitas Vooglaid, osundades USA asepresident Joe Bideni hiljutisele avaldusele, et nn homoõiguste kaitsmine tuleb seada olulisemale kohale kui austus rahvuslike kultuuriliste tavade ja traditsioonide vastu.

"Süüdistada ühiskonna enamust, kes peab oluliseks austuse säilitamist perekonna, abielu ja nende aluseks olevate väärtuste vastu, ühiskonna lõhestamises, vihkamises, teistel tallamises ja nende alavääristamises ning umbusu külvamises – selle peale annab tulla. Ilmselgelt on ühiskonna lõhestajad need, kes püüavad kooseluseadust maksku mis maksab vastu rahva tahtmist läbi suruda, mitte need, kes ei ole nõus sellist ühemõtteliselt ebademokraatlikku käitumist heaks kiitma," võttis Vooglaid küsimuse kokku.

Loe lähemalt siit.