Vasakul Katja Thieme Foto: True North

Kanada Briti Columbia Ülikooli ajakirjanduse professor Katja Thieme leiab, et lapsed peaksid nägema täiskasvanute genitaale, sest nii saab neid ette valmistada võimaluseks, et nad satuvad riietusruumides kokku enda sugu tüsistanud inimestega.

Thieme, kes kasutab progressiusklike soolisi asesõnu (she/they) esines sellise kommentaariga sotsiaalmeedia postituses, milles kritiseeris naiste õiguste eest võitlejat ja ujumissportlast Riley Gainesi. Thieme nimetas Gainesit lisaks "soomuutjate vaenlaseks", vahendab True North.

"Kas te tahate kuulda ühte minu kõigi aegade parimat soovitust vanematele? Laske. Lastel. Näha. Erinevates. Vanustes. Peeniseid. Ja. Vulvasid. Tavalisel. Normaalsel. Totaalselt. Turvalisel. Viisil. Maailm tänab teid selle eest. Ja nii ka lapsed, kui nad saavad täiskasvanuteks," kirjutas professor.

"Kujutage ette, et tänase ühiskonna Riley Gainesid jäävad täiesti rahulikuks, kui nad juhtuvad nägema mõnda transsoolise nokut. Ja kujutage ette kui Riley Gainesi vanemad oleksid talle rääkinud, et selliseid asju juhtub ja sellega on kõik hästi ning räägime nüüd sinu treeninguplaanist," jätkas Thieme.

Gaines astus häälekalt välja 16-aastase Illinoisi osariigi ujuja Abigail Wheeleri kaitseks, keda süüdistati "vihakõnes", kuna talle ei meeldinud, et riietusruumis istub nurgas mees, kes jõllitab riietuvaid tüdrukuid.  

Wheeler visati oma arvamuse pärast, et mehed ei tohiks tüdrukute riietusruumides neid vahtida, ujumisnaiskonnast välja.

Thieme leidis lisaks Gainesi protestimisele, et selline käitumine kütab üles ""soomuutmise" vastast aktivismi". Samuti muutis ta peale suuremat tähelepanu postitusele omaTwitteri konto eraviisiliseks.

Toimetas Karol Kallas