Mõtlik kuju Deutsche Banki logo taustal Frankfurdis. Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters/Scanpix

Saksa valitsus lükkas tagasi nädalalehe Die Zeit väite, nagu valmistuks riik päästma Deutsche Banki.

Die Zeiti andmetel on Saksa valitsus valmis omandama suurpangas vajadusel 25-protsendilise otseosaluse, vahendab TruNews.

Saksa rahandusministeerium teatas, et "see pole tõsi. Saksa valitsus ei valmista ette mingisugust päästeplaani, spekulatsioonideks selliste plaanide kohta pole mingit põhjust."

Deutsche Bank seisab silmitsi 14 miljardi dollari suuruse trahviga USA justiitsministeeriumi poolt ning panga aktsiad on langenud ajalooliselt madalale tasemele.

Hiljuti äratas Deutsche Bank tähelepanu üleskutsega pankade piiriüleseks liitumiseks Euroopas. Kahtlusi panga tervise suhtes süvendavad teated, et kliendid on saanud eitava vastuse taotlusele saada füüsiliselt kätte oma kuld.

Vaatlejate hinnangul on investeerimispank pankroti veerel, seda ka nn derivatiivide ehk tuletisinstrumentide üüratu osakaalu tõttu oma bilansis.

Nagu kirjutab Bloomberg, ei taha jutud Deutsche Banki riigiabist vaibuda.

The Wall Street Journali andmetel on euroametnikud samal ajal arutanud põdurate pankade päästmist nii Saksamaa kui Itaalia kontekstis.

Nagu kirjutas Financial Times, grillis Saksa parlament Deutsche Banki asjus suletud uste taga Euroopa Keskpanga presidenti Mario Draghit, kes keeldus küsimustele vastamast.