Kas Saksamaal on poliitiliselt ebakorrektsed nii siseminister Horst Seehofer (vasakul) kui siseluure juht Hans-Georg Maassen? Foto: Scanpix

Saksa sotsid nõuavad siseluure juhi Hans-Georg Maasseni tagandamist pärast seda, kui viimane seadis küsimärgi alla video autentsuse, mis näitas Chemnitzi protestijaid ajamas taga ja ründamas välismaalast.

Mäletatavasti hukkus Chemnitzis migrantide noa läbi sakslane, mis vallandas spontaansed protestid.

Ühtlasi ütles Maassen, et tema juhitud agentuuril puuduvad usaldusväärsed tõendid selle kohta, nagu peetaks tänavail välismaalastele jahti (saksa k. Hetzjagd), nagu on kinnitanud kantsler Angela Merkel.

Enne oma kahtluste avalikustamist konsulteeris Maassen väidetavalt vaid oma otsese ülemuse siseminister Horst Seehoferiga ega informeerinud kantsleri kantseleid, vahendab AP uudist Breitbart.

"Migrandivastast vägivalda kahtluse alla seadnud Saksa julgeolekujuhi jalgealune lõi kõikuma," kajastab olukorda Postimees ja kirjutab sellest, et Maassen on raskustes seetõttu, kuidas "kommenteeris paremäärmuslaste meeleavaldusi."

Lisaks teavitab Postimees lugejaid sellest, et "Maassen edastas väidetavalt tundlikku informatsiooni luureameti ilmumata raportist parempopulistlikule erakonnale Alternatiiv Saksamaale (AfD)."

Juba "varem on ilmnenud teateid, et Maassen võis jagada endise erakonna esinaise Frauke Petryga teavet, kuidas vältida luureametite pealtkuulamist," lisab leht.

Paljude pärast Chemnitzi mõrvajuhtumit tänavale tulnud sakslaste arvates oli nende näol tegemist tavaliste kodanikega.

Samal ajal on Saksamaa poliitilistes ringkondades arutatud AfD järele luuramise olulisust olukorras, kus nende populaarsus Chemnitzis ja Ida-Saksamaal tervikuna tempokalt tõuseb.

Saksa siseminister "oleks samuti Chemnitzis tänavale tulnud"