Killuke Naiste marsist läinud aasta 21. jaanuaril Washingtonis. Foto: Scanpix

Alanud aastal näeb trükivalgust tosinate kaupa raamatuid, mis näivad liigituvat laieneva kirjandusliku žanri “vastupanu” alla ning tegelevad USA presidendi Donald Trumpi tümitamisega.

“Nende raamatute kogus lööb lausa oimetuks,” ütles Yahoo Newsile San Francisco raamatukaupmees Camden Avery.

“Poliitikal on meie poes ja meie külastajate jaoks palju prominentsem koht, kui seda pikemat aega täheldatud on.”

Trumpi tõus Ühendriikide presidendiks sünnitas kümneid selliseid raamatuid juba mullu ning tänavu tuleb neid samajagu lisaks.

Kirju taustaga autoreid ühendab põlgus presidendi vastu ning nende endi sõnutsi mõjub “erinevus” vastupanule rikastavalt.

“Vastupanuraamatute” valikus on juhiseid aktivismiks, mõtlusi demokraatia teemadel, uurimusi Venemaa sekkumise asjus mullustesse Ameerika presidendivalimistesse ja juriidilisi analüüse, lisaks poeesiat ja ilukirjandust.

Näiteks saab juba maikuus osta Washingtonis Naiste marsil sõna võtnud aktivisti Kristin Rowe-Finkbeineri raamatu “Keep Marching: How Every Woman Can Take Action and Change Our World” ehk vabas tõlkes “Marssige edasi: kuidas iga naine saab midagi teha ja muuta maailma.”

Marsiõpikust leiab “läbiproovitud taktikaid, poliitilisi lahendusi ja strateegiaid, kuidas iga naine, kes ta iganes poleks, end võimestada võib.”

Steve Bannon lahkus Breitbarti juhi kohalt