Kim Dotcom Aucklandi ülemkohtu ees 29.02.2012 Foto: Scanpix

Tuntud tehnoloogiasektori äriisik, kes kasutab kunstnikunime Kim Dotcom, kutsub Pfizeri "evolutsiooni suunamise" Veritasele paljastanud Jordon Walkerit pooli vahetama ja pakub abi enda varjamisel.

Kim Dotcom sai maailmakuulsaks ajal, kui Google kandis veel nime Google, mitte Tähestik (Alphabet) ja selle moto kõlas "ära ole kuri" (Don't be evil). Tema kõige kuulsam äriettevõte on Megaupload, mis USA meediatööstuse nõudmisel ja aastaid kestnud skandaalide saatel 2012. aastal kinni pandi. Soome ja Saksamaa päritolu ärimehe üle tahavad kohut mõista Ameerika Ühendriigid, kuid kuidagi on Dotcomil õnnestunud oma väljaandmist vältida ning ennast varjata. Hetkel elab ta teadaolevalt Uus-Meremaa Lõunasaarel vähem kui 400 elanikuga Glenorchy külas.

Foto: Google

Jordon Walker on ravimiettevõtte Pfizer mRNA strateegilise planeerimise valdkonna juhtivtöötaja, kes kohtingu käigus Project Veritase meesajakirjanikuga paljastas, et Pfizer tegeleb tõenäoliselt SARS-CoV-2 viiruse "evolutsiooni suunamisega" eesmärgil, et ettevõte saaks ennetavalt "vaktsiine" välja mõelda.

Dotcom postitas 27. jaanuaril sotsiaalmeedias:

"Hei Jordon Walker, sa tunned ennast ilmselt praegu halvasti ja väga ebaturvaliselt. Mida sa paljastasid @Pfizer kohta, teeb sinust kõigi suure ravimitööstuse pahalaste ja valitsuste pahalaste sihtmärgi. Minu meeskond võib sind aidata. Võta minuga ühendust. Sa võid olla meie aja kõige tähtsam tunnistaja. Vaheta poolt."

Megaupload oli keskkond, kust oli võimalik alla laadida muusikat. Täna maksavad enam-vähem kogu maailma esitajate kataloogiga muusika voogedastusteenused ühes kuus neljast-viiest eurost ligi kahekümne euroni. 

Toimetas Karol Kallas