Foto: Karimala/Bigstockphoto.com

Annetuste vahendamise online-teenust pakkuv ettevõte Vanco keeldus pereväärtuste eest seisvale ja homoideoloogiaga mittenõustuvale kodanikuühendusele The Ruth Institute oma teenuseid osutamast, kuna see heategevuslik organisatsioon on vasakpoolseid aktiviste koondava ühenduse Southern Poverty Law Center poolt tembeldatud meelevaldselt vihakõnelejaks, vahendab LifeSiteNews.

The Ruth Institute on ülemaailmselt tegutsev mittetulundusühing, mis pöörab tähelepanu eriti laste vajadustele ja õigustele. Tegu on ühega mitmetest pereväärtuste eest seisvatest kristlikest organisatsioonidest, kelle online-tegevust on asunud takistama operaatorfirmad, mis lähtuvad ühenduse Southern Poverty Law Center informatsioonist, mille kohaselt on nad liigitatud “viharühmituseks”.

MTÜ juhi Jennifer Roback Morse’i sõnul keskenduvad nad oma tegevuses “peamiselt perekondade purunemisele ja mõjule, mis sel on lastele – selle mõistmisele, parandamisele, lõpetamisele. Kui see teeb meist “viharühmituse”, siis olgu peale.”

Southern Poverty Law Center levitab sellist kaarti, mis väidetavalt tähistab nn vihagruppide asukohti USA-s. Kaarti on tiražeerinud ka CNN.

Roback Morse selgitas, et vasakliberaalse suunitlusega survegrupina tuntud Southern Poverty Law Center kandis tema juhitud The Ruth Institute’i nn vihagruppide nimekirja juba 2013. aastal, olgugi et organisatsiooni tegevuses ei ole midagi vaenu õhutavat. Seejuures ei võetud organisatsiooniga isegi mitte ühendust, et nende tegevuse kohta selgitust küsida, vaid lihtsalt katkestati teenuse pakkumine.

“Ilmselt on Vanco keeldumine meile teenuste osutamisest tingitud sellest, et meie seisukohti seonduvalt abielu, perekonna ja inimseksuaalsusega ei peeta kooskõlas olevaks nn LGBT-ideoloogiaga. Samas tulenevad meie seisukohad tavalisest kristlikust maailmatunnetusest ning neid jagavad paljud kristlaste organisatsioonid.”

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks Varro Vooglaid juhtis uudist kommenteerides tähelepanu silmakirjalikkusele, millega nn liberaalide leeris taolistesse intsidentidesse suhtutakse.

“End liberaalideks pidavad inimesed ja ühingud on aga harjumuspäraselt vait nagu kuldid rukkis või kiidavad koguni toimuvale takka, nõudes samal ajal “homopulmadeks” teenuste pakkumisest keelduvate pagarite, fotograafide ja peopaikade omanike riiklikku karistamist. Selline näeb välja end progressi kehastusena nägevate vasakliberaalide nägemus võrdõiguslikkusest ja võrdsest kohtlemisest. Niimoodi toimib ja levib ideoloogiline diktatuur,” märkis Vooglaid.