SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimees Varro Vooglaid selgitas portaalile Uued Uudised antud intervjuus, et sotsiaalministeeriumis homoaktivistide osalusel koostatud plaan laiendada radikaalselt võrdse kohtlemise seaduses sätestatud diskrimineerimise keeldu valmistab ette reaalset ideoloogilist diktatuuri ning selle väljendusena vasakliberaalse ideoloogia põhimõtetega mitte nõustuvate inimeste otsest represseerimist.

"Kuivõrd kõnealust seadusemuudatust ei nõua isegi mitte Euroopa Liidu direktiivid, siis on siin sisuliselt tegu ideoloogilise fanatismi ilminguga – diskrimineerimise keeldu tahetakse laiendada nii palju kui võimalik. Eesmärgiks ei ole tagada kõigi võrdsust seaduse ees, vaid ühiskonna enamust kõlbeliselt ümber kasvatada, tehes seda karistuste ähvardusel," selgitas Vooglaid ja lisas, et sel kõigel ei ole vaba ühiskonna ideaalidega kõige vähematki pistmist.

"Sel ei ole ka võrdse kohtlemise ideaaliga mingit pistmist, sest ei taheta võrdselt kohelda konservatiivsete veendumustega inimesi. Vastupidi, neid tahetakse hakata riiklikult karistama selle eest, kui nad keelduvad oma eraviisilistes suhetes alluma sellele ideoloogilisele diktatuurile, mida ministeeriumi poolt soovitakse ette kirjutada. Seega ei ole absoluutselt liialdus rääkida ideoloogilise diktatuuri pealetungist, sest kuidas teisiti nimetada olukorda, kus inimesi soovitakse vangi panna näiteks selle eest, et nad ei ole nõus rentima oma kodu aastaks välismaale sõites homoseksuaalidest paarile?"

Augusti lõpus pöördus SAPTK sotsiaalministeeriumi poole ja selgitas ministritele Jevgeni Ossinovskile (SDE) ja Kaia Ivale (IRL) adresseeritud pöördumises, et võrdse kohtlemise seadusega tagatud diskrimineerimise keelu kohaldumisala laiendamine ministeeriumi poolt plaanitud kujul riivab otseselt ja tõsiselt paljude usklike ja teiste konservatiivsete hoiakutega inimeste usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabadust.

Teemat on varem käsitletud ka Objektiivi saates "Fookuses". Samuti on sotsiaalministeeriumile kõnealuse eelnõu suhtes oma kriitilised märkused edastanud Eesti Kirikute Nõukogu, mille hinnangul on võrdse kohtlemise seaduse laiendamise plaan vastuolus põhiseadusega tagatud usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabadusega.

Kuidas kaasamise sildi all teostatakse sageli lihtlabast pettust

Kodanikuühiskonna organisatsioonide kaasamise loosungi all teostab sotsiaalministeerium sageli lihtlabast pettust, küsides eelnõude suhtes arvamust nn vabaühendustelt, mida ise rahastuse läbi kontrollitakse ning mis kujutavad endast sisuliselt ministeeriumi käepikendust. VAATA VIDEOST LÄHEMAT SELGITUST!

Posted by Objektiiv on Pühapäev, 24. September 2017

Fookuses: Ossinovski plaan laiendada võrdse kohtlemise seadust ründab südametunnistuse vabadust

Diskrimineerimise keelu laiendamise eelnõu üks põhiautoritest on Eesti LGBT Ühingu juhatuse liige

Eesti Kirikute Nõukogu: võrdse kohtlemise seaduse muudatused pole kooskõlas põhiseadusega