Markus Järvi räägib eesseisvast meeleavaldusest ja tänab härra Valdo Randperet tema innustava panuse eest selle korraldamisse. Seejuures ei jää muidugi mainimata ka Imre Sooääre ja Rait Maruste tubli töö SAPTK ja kogu ülejäänud Eesti ühiskonna motiveerimisel. Suur tänu teile, et suudate meisse oma tegevuse läbi üha uut võitlusvaimu sisendada!

“Nagu ilmselt juba teate, oleme otsustanud Toompeale kokku kutsuda meeleavalduse. See toimub Toompeal, Riigikogu esisel platsil.

Kuna koalitsioonierakonnad panid Kooseluseaduse läbisurumise turborežiimile, siis oleme viimased päevad samal režiimil töötanud ka meie.

Kutse meeleavaldusele saabub peagi meie tuhandete toetajate postkasti.

On need olnud alles päevad – öötundideni kestvad koosolekud, hektiline kujundamine, kirjutamine, pakkimine…

Siinkohal tahaksingi ma tänu avaldada meie headele sõpradele Riigikogus, kes on kannustanud meid edasi rühkima töösangarluse rasket ent sisemiselt rikastavat rada ning on pakkunud meile harvaesineva võimaluse töötada inimvõimete piirini.

Peab tunnistama, et selle töö, mida me tavaliselt teeme kolme nädalaga oleme nüüd sunnitud tegema nädalaga.

Suur tänu, härra Valdo Randpere – tahaksin Teid isiklikult tänada, sest just teie olete pakkunud meile võimaluse vaadata silmast silma meie kodumaise poliitikateo reaalsusega – selle peensused, manipulatsioonid, väikesed veetlevad ülbused, kuuli, hädakisa ja pisaratekindel teflonkate kaitsmaks parlamentääri südant rahva soovide ja võimalike demokraatlike mõjutuste vastu, musta valgeks rääkimine, demokraatia diktatuuriks ja diktatuuri demokraatiaks nimetamine, Juudiusu kogukonna ja kristlike Kirikute aastatuhandete pikkuse traditsiooni ületamine väikese elegantse ülbitseva märkusega ja Dan Browni-stiilis piiblitõlgendustega Riigikogu ööistungil.

Kõik see ja veel palju muud on saavutanud Teis imetlusväärse harmoonia mis kulmineerub Kooseluseaduses – teie senise töö vastutusrikkaimas õies.

Kõik see on minule olnud lõppematuks inspiratsiooni allikaks ka nende samade videokommentaaride tegemisel.

Selles vallas on Teile vaid paar enam vähem sama tasemega vastast – teie erakonnakaaslased Rait Maruste ja Imre Sooäär, kellest esimene ei tea enam isegi kas üleüldse eksisteerivad objektiivselt sellised kategooriad nagu mees ja naine või on need inimeseks nimetatava biomassi käsitlemisel täiesti kasutud mõisted.

Viimane härra, Imre Rooäär, on aga Riigikogu istungitel pühendanud nii ohtralt aega meie sihtasutusele, et tunneme ennast natukene isegi kõrvust tõstetuna ja väike kohmetusepunagi tõuseb palgele.

Ma võin eksida, kuid viimane kord, kui me kohtusime Riigikogu õiguskomisjoni istungil, siis kõlas tema suust umbes 37 või 45 korda sõna vihkamine, millest igaüks oli suunatud meie sihtasutuse aadressil.

Vihkamine, vihkamine, vihkamine – kas te suudate kolmkümmend seitse korda järjest seda öelda nii, et te 21 ja 28 korra vahele moodustate veel tähendusliku lause, kus on alus, öeldis ja sihitis?

Tehke proovi, head sõbrad, siis saate teada kuidas sooritada retoorilisi piruette à la Imre Sooäär – kusjuures iga piruett on pühendatud meile, SAPTK-poistele.

No tõesti, härra Sooäär. Me oleksime leppinud ka vähema tähelepanuga, aga kui te juba soovite, siis võtame selle loomulikult tänulikult vastu.

Aga Valdo Randpere – teie olete ületamatu. Te olete pannud meid tööle! Ja suuresti tänu Teie ja paljude teie erakonnakaaslaste kivikõvale teflonile oleme otsustanud Riigikogu ette kuhjata nii palju inimesi kui võimalik.”

Vt seonduval teemal: