Foto: Piqsels

Austraalias möllab väidetavalt naistevastase vägivalla epideemia. Victoria osariigi peaminister Jacinta Allan asutas maikuu lõpus meeste käitumise muutmise ministeeriumi. 

Allan nimetas meeste käitumise muutmise ministriks tööparteilase – sotsialisti – Tim Richardsoni. Richardson leiab, et naistevastase vägivalla "riikliku kriisi" lahendamine algab meeste ja poiste käitumise muutmisest, vahendab NBC News.  

Meesteministri sõnul keskendub ta peamiselt poistele ja üritab neile teha selgeks naisi austava suhtlemise. Samuti hakkab ta sõdima ilmavõrgu ja sotsiaalmeedia mõjuga, milles levib ohtralt "mürgist" soostereotüüpe edendavat sisu.

Austraalias elab 27 miljonit inimest ja käesoleval aastal on väidetavalt soopõhise vägivalla tõttu tapetud 35 naist, ehk nelja ja poole päeva kohta üks naine.

Richardsoni sõnul on tegemist kultuurilise ja süsteemse probleemiga.

Austraalia statistika väidab, et üks neljast naisest on kogenud lähisuhte vägivalda. Üks viiest Austraalia naisest on peale 15. eluaastat kogenud seksuaalset vägivalda. 53 protsenti Austraalia naistest on kogenud seksuaalset ahistamist.

Korporatistliku riigikorraga Austraalias koostatakse lähisuhte vägivalla uuringuid suuresti samadel alustel, nagu Euroopa Liidus ja Eestis. 

Austraalia Victoria osariigis kehtestati üks maailma jubedamaid Covidi ja väidetavalt selle vastu aitavate süstide režiime. Allan polnud Covidi ajal osariigi peaminister, kuid kuulus pandeemiaolukorra sunde kehtestavasse komisjoni. Covidi režiimi tulemuseks oli riigi 80 aasta suurim suremus.

Toimetas Karol Kallas