Laupäeval toimus Tallinnas naiste marss, mida kajastasid kõik peamised Eesti meediaväljaanded, nende hulgas ka rahvusringhääling. Seekordses saates "Fookuses" analüüsime naiste marsi ja SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt korraldatud kooseluseaduse vastase meeleavalduse kajastusi "Aktuaalses kaameras". Objektiivi stuudios arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi. 

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks meeleavaldust traditsioonilise perekonnakäsitluse poolt ning kooseluseaduse vastu ja eelmise nädala laupäeval aset leidnud naiste marssi eraldab teineteisest üle nelja aasta.

Rahvusringhäälingu "Aktuaalse kaamera" kajastuses ühendab neid kahte sündmust aga sama toimetaja pakutud kajastus: toimetajaks on Tiina Jaakson, kelle lühikesed uudislood kahest sündmusest erinevad mitmes olulises aspektis ning annavad põhjust järeldada, et ERR-i kajastus Eesti ühiskonnas toimuvast on selgelt kallutatud naiste marsi alusideoloogia ehk pahemliberaalsuse, feminismi ja sooteooria kasuks.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi võrdlevad saates "Fookuses" neid kahte uudisklippi ning kahe sündmuse kajastust tervikuna.

Vaadake lisa videost!

TÄPSUSTUS: Urmet Kook ei tööta enam ERR-i teleuudiste juhina. Alates 1. oktoobrist 2017 töötab ta Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juhina. ERR-i teleuudiste juhiks on praegusel ajal aga Liisu Lass.