Fookuses: võrdleme naiste marsi ja SAPTK meeleavalduse kajastusi rahvusringhäälingus

Laupäeval toimus Tallinnas naiste marss, mida kajastasid kõik peamised Eesti meediaväljaanded, nende hulgas ka rahvusringhääling. Seekordses saates “Fookuses” analüüsime naiste marsi ja SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt korraldatud kooseluseaduse vastase meeleavalduse kajastusi “Aktuaalses kaameras”. Objektiivi stuudios arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi. 

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks meeleavaldust traditsioonilise perekonnakäsitluse poolt ning kooseluseaduse vastu ja eelmise nädala laupäeval aset leidnud naiste marssi eraldab teineteisest üle nelja aasta.

Rahvusringhäälingu “Aktuaalse kaamera” kajastuses ühendab neid kahte sündmust aga sama toimetaja pakutud kajastus: toimetajaks on Tiina Jaakson, kelle lühikesed uudislood kahest sündmusest erinevad mitmes olulises aspektis ning annavad põhjust järeldada, et ERR-i kajastus Eesti ühiskonnas toimuvast on selgelt kallutatud naiste marsi alusideoloogia ehk pahemliberaalsuse, feminismi ja sooteooria kasuks.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi võrdlevad saates “Fookuses” neid kahte uudisklippi ning kahe sündmuse kajastust tervikuna.

Vaadake lisa videost!

TÄPSUSTUS: Urmet Kook ei tööta enam ERR-i teleuudiste juhina. Alates 1. oktoobrist 2017 töötab ta Eesti Rahvusringhäälingu veebiuudiste ja portaalide juhina. ERR-i teleuudiste juhiks on praegusel ajal aga Liisu Lass.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.