18. mail toimus üheksas Rooma elumarss, millest võtsid osa ka "Fookuses" autorid Varro Vooglaid ja Markus Järvi, kes käesolevas saates arutlevad Euroopa ees seisvate väljakutsete teemal ning vahendavad muljeid ja mõtteid Rooma elufoorumilt ja -marsilt.

Eelmise nädala laupäeval Roomas aset leidnud elumarsil tulid tänavale tuhanded inimesed, et anda tunnistust rõõmurohkest elukultuurist ja öelda ühel häälel, et üsasisene lapsetapp on meie ajastu kõige koletum ja mastaapsem kuritegu.

Elumarsil osalesid ka kardinal Raymond Burke ja Hollandi kardinal Willem Eijk, kes üheskoos arvukate meeleavaldajatega tunnistasid kristliku tsivilisatsiooni keskset tõde, mille järgi inimelu on püha ja puutumatu.

Elumarsist ja sellele eelnenud Rooma elufoorumist osa saanud Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad käesolevas saates kristliku tsivilisatsiooni ees seisvate väljakutsete üle ning vahendavad Objektiivi jälgijatele ja vaatajatele mõtteid, mis tekkisid osaledes tõeliselt pühendunud ja ustavate katoliiklaste poolt korraldatud vastupanuliikumise avalikus manifestatsioonis.

Vaadake lisa saatest!

Galerii: Roomas toimus abordivastane Elumarss