Voogedastuskanal Hulu hakkas homokuul näitama lastemultikat “Vapraim rüütel”, mille peategelasteks on homoseksuaalne rüütel Sir Cedric, tema “abikaasa” prints Andrew ning nende 10-aastane adoptiivtütar Nia. Joonistegelaste looja soovib, et lapsed saaksid nende abil oma “identiteeti ilma hukkamõistuta avastada”, teadmises, et see, kellesse nad armuvad, on nende endi otsustada.

21. juunil Hulu voogedastuskanalis esilinastunud multikas põhineb Daniel Errico homopropagandistlikul lasteraamatul “Vapraim rüütel, kes on kunagi elanud”, mis jutustab loo noorest kõrvitsakasvatajast, kes igatseb saada kõige vapramaks rüütliks.

Kui ta selle nimel nii printsessi kui ka printsi kurja lohe käest päästab, langetab ta ebatraditsioonilise valiku hoopis printsiga abiellumise kasuks, mis muudabki ta siis loo jutustaja nägemuses viimaks “vapraimaks rüütliks, kes on kunagi elanud”.

Raamatu autori sõnul soovis ta laste jaoks luua “mitmedimensioonilise kangelase”, keda tal endal üles kasvades polnud, ning anda neile seeläbi mitmekülgsemaid eeskujusid:

“Pärast sadade muinasjuttude lugemist avastasin, et tegelaste osas on äärmiselt vähe mitmekesisust. See tähelepanek oli mul hästi meeles, kui mul tekkis vabadus kirjutada lugusid, mille puhul ma lootsin, et need mõjutavad lapsi tähendusrikkal viisil. Aastaid hiljem nägin ma oma kahte [homoseksuaalset] sõpra, kes nautisid suhet, mis oli igati muinasjutuline armastuslugu, kuid millesarnast raamatutest ei leidunud.”

Hulu uues multikas kappavad ringi kõige vapram rüütel Sir Cedric, tema “abikaasa” prints Andrew ning nende 10-aastane adoptiivtütar Nia. Foto: Hulu

Errico tahab, et lapsed saaksid tema homoseksuaalsete tegelaste abil oma “identiteeti ilma hukkamõistuta avastada”, teadmises, et see, kellesse nad armuvad, on nende endi otsustada:

“Lastele rohkemate eeskujude ja mitmekülgsemate kangelaste andmine võimaldab neil oma identiteeti ilma hukkamõistuta avastada, teadmises, et nad ei ole selles üksi. Ma tahaksin, et lapsed näeksid meie tegelasi oma sõpradena ning et nad sooviksid, et nad oleksid õnnelikud nagu tegelased soovivad, et ka lapsed oleksid õnnelikud. Mitte keegi ei oska ennustada, kas nad armuvad ja kellesse, kas nad abielluvad ja kellega. See on ilus seiklus elus ning ma soovin, et lapsed teaksid, et see on nende endi otsustada.”

Kriitikud: lapsi ei tohiks homoseksuaalsusesse indoktrineerida

Kuue kuni üheksa aastastele suunatud multika kriitikud leiavad aga, et nii väikseid lapsi ei tohiks homoseksuaalsusesse indoktrineerida. Errico vaidleb neile aga vastu, leides, et LGBT suhete vältimine lastesaadetes asetab lapsed tulevikus ebasoodsasse olukorda enda ja teiste mõistmises osas:

“On oluline, et lastefilmid ja -saated tutvustaksid neile maailma kasvataval ja positiivsel viisil, mis tähendab ka mitmedimensiooniliste LGBT peategelaste loomist. Ma soovin, et lapsed näeksid Cedricus vaprust ja headust. See lugu räägib oma potentsiaali saavutamisest ning iseendale truuks jäämisest. Olenemata sellest, kas lapsed samastavad end hiljem Cedricuga või mitte, loodan ma, et nad leiavad sellest iseenda ja teiste aktsepteerimise sõnumi.”

Kuna me ei kaitse lapsi tavaliste abielude eest, siis me ei peaks neid Errico arvates ka samasooliste abielude eest kaitsma. Samuti heidab ta ette lastele teatud sooidentiteetide keelamist, kuna tema sõnul ei häbene me ju traditsioonilistest soorollidest rääkimist ning nende julgustamist.

Hulu: oleme pühendunud LGBTQ sisu ja selle loojate toetamisele

Disney meediakonglomeraadile kuuluv Hulu on tellinud animatsioonistuudiolt Big Bad Boo Studios kolmteist “Vapraima rüütli” episoodi, milledest viis avaldati kanalis 21. juunil ning ülejäänud muudetakse kättesaadavaks selle aasta jooksul.

“”Vapraim rüütel” jätkab Hulu pühendumist laste ja peredeni jõudmiseks julgete lähenemiste kaudu lugude jutustamisel ning LGBTQ sisu ja selle loojate toetamisel,” selgitab ettevõte oma pressiteates.

Sir Cedricule annab oma hääle homoseksuaalne näitleja T. R. Knight, kes on ka ise samasoolises “abielus”. Teistes rollides on veel lesbiline koomik Wanda Sykes ja tuntud drag queen RuPaul.

Allikad: Hulu, Meaww, HuffPost, LifeSiteNews

Nädalakommentaar: lapsed on homopropaganda uus sihtmärk

Multikakanal Cartoon Network teeb lastele homopropagandat

Homopropagandat teeb ka lastekanal Nickelodeon

“Minu väikse poni” multikas teeb homokuul lastele varjamatut homopropagandat

Pariisi Disneyland korraldab lastekaitsepäeval lastele homoparaadi