John Kirby Kiri: "Bidenit kutsutakse üles "haarama ohjad" Iisraeli sõjas Gaza vastu." Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Uudistekanalile Fox News antud intervjuus kinnitas Ameerika Ühendriikide julgeolekunõukogu strateegilise kommunikatsiooni koordinaator John Kirby, et Ameerika Ühendriikide valitsuse seisukohalt kliimamuutused on "absoluutselt" suurem mure kui maailmas aset leidvad sõjad.

10. oktoobril andis Kirby intervjuu Fox Newsile, milles kommenteeris Iisraeli araablaste ja juutide vahel puhkenud sõda. 

Intervjuu käigus osutas uudistesaate The Story ankur Martha MacCallum Joe Bideni septembris toimunud Vietnami visiidi ajal esitatud väitele: 

"Ainus eksistentsiaalne oht, mis inimkonda ähvardab, mis on isegi hullem kui tuumasõda, on kliimasoojenemine üle 1,5 kraadi järgmise kümne-kahekümne aasta jooksul." 

Foxi ajakirjanik uuris Kirby käest, kas Ukraina ja Lähis-Ida sõdade taustal on Biden jätkuvalt inimkonda ähvardavas kliimamuutuste ohus kindel?

Kontradmirali aukraadiga Kirby vastas:

"Absoluutselt [on Biden selles kindel]. Kliimamuutused on eksistentsiaalne oht. Need on võimelised pühkima Maalt minema kõik elavad inimesed. Seda mingi aja jooksul. … Mis muidugi ei tähenda, et me oma rahvusliku julgeoleku kohustused hooletusse jätaksime."

Toimetas Karol Kallas