Kaks marssi ja kaks maailma: konservatiivne ja kristlik ning pahemliberaalne ja sotsialistlik. Objektiiv võrdleb Washingtonis juba 45. korda toimunud elumarssi ja pärast Donald Trumpi presidendiks valimist teist aastat järjest toimunud naistemarssi. Need marsid toovad ilmekalt esile, kuidas tänapäeva maailmas elavad kõrvuti elu- ja surmakultuur. Vaadake lisa videost!

Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis on saanud traditsiooniks korraldada aasta alguses March For Life ehk elumarss sündimata laste elude kaitseks ja abordi vastu. Tänavu toimus sadade tuhandete osavõtjatega marss 19. jaanuaril, ja juba 45. korda.

Samal ajal toimusid ka vasakliberaalide korraldatud naistemarsid, kus avaldati meelt president Donald Trumpi vastu.

Need kaks marssi ja kaks seltskonda väljendavad lääne kultuuri kahte allhoovust ning illustreerivad neid suurpäraselt.

Kui elumarsil osalevad rõõmsad perekonnad, väärikad naised ja mehed ning naeratavad noored, siis naistemarsi seltskond on nii mõnigi kord vihane ja räuskav.

Kui elumarsil edastatud sõnumid on viisakad ja kohati peenelt humoorikad, siis naistemarsi plakatitel võib näha roppusi ja ebatsensuurset keelekasutust.

Elumarsi korraldajate ja osalejate hulka kuuluvad katoliiklikud ühendused ja ka paljud teised kristlikud konfessioonid, naistemarss koondab aga radikaalsete feministide, antifa, abordiõiguslaste ja LGBT- organisatsioone.

Kaks marssi ja kaks maailma: konservatiivne ja kristlik ning pahemliberaalne ja sotsialistlik. Kaks kultuuri: elukultuur ja surmakultuur.