Eesti LGBT Ühingu korter Tallinnas Kaarli puiesteel 5. Foto: Martin Vaher

Üks murest murtud isa kirjutab sotsiaalmeedias, kuidas Eesti LGBT Ühing on tema teismelist tütart tema teadmata juba aastaid "soovahetusele" julgustanud. Tütar hakkas Eesti LGBT Ühingu üritustel käima juba 13-aastaselt, kuid vanemad said tütre kavatsusest teada alles siis, kui too sai 17. Täisealiseks saades soovib ta aga "hormoonraviga" alustada. Ühtlasi levivad isa väitel LGBT-kogukonnas narkootikumid, millega ka tema tütar on kokku puutunud.

"Tere, olen "transsoolise" tütre vanem. (kirjutan libakontolt kuna meie jaoks ei ole lugu lõppenud ja tütre huvides ma teisiti ei saa.)

Tean isiklikult praegu kolme tüdrukut, kes soovivad hormoonraviga alustada. Nad on üks sõpruskond. Eesti LGBT Ühing nõustab lapsi ilma vanemate teadmata. Lastega räägivad nn kogemusnõustajad, kes on 18–19-aastased ennast transsoolistena identifitseerinud noored.

Meie saime teada alles siis, kui tütar sai 17, kuigi tagantjärgi teame, et LGBT üritustel käis ta juba 13-aastaselt. Vanemate eest õpetatakse varjama. Eesti LGBT lehelt võib leida juhiseid, kuidas, kuna ja kellele esimesena "kapist välja tulla". Vanemaid, kes võivad olla vastu soovahetusele, soovitatakse mitte teavitada, vaid toetuda pigem neile, kes on toetavad, ehk siis "kogukonnale".

Soovahetuse ideega lähevad kaasa pigem tüdrukud. Vanemad olge valvsad, see tuli tõesti meile väga ootamatult! Tütar ootab praegu kuni saab täisealiseks ja saab hormoonraviga alustada. LGBT korraldab üritusi, kus siis juriidiline pool, hormoonravi ja nõustajad on lahti seletatud ja antakse edasi ka inimeste kontaktid, kelle poole peaks pöörduma. Kogukonnas levivad ka narkootikumid ja see ei läinud meistki mööda.

Meie vastuväiteid ta ei kuula. Bioloogiline sugu teda ei veena (tehtud on geeniuuring, mingeid anomaaliad ei tuvastatud). Mitte miski ei veena. LGBT kinnitab, et laste soovahetust peab soosima, muidu nad teevad enesetapu. Lastele kinnitatakse ühtlasi, et ainus viis kriisist välja tulla on soodüsfooriale järgi anda ja alustada hormoonraviga (tütre depressioon ja koolist ärajäämine jääb sellesse perioodi, kui kohtuti psühholoogiga).

See on vale ja ei vasta tõele! Kartsime seda alguses väga ja ei julgenudki sekkuda… kuid tuleb välja, et hoopis 19% soovahetusoperatsiooni läbinud patsientidest teevad hiljem enesetapu. Erinevate uuringute kohaselt taandub aga 80-95% lastest soodüsfooria spontaanselt 18-19 aasta vanuselt.

Tütre psühholoog (terapeut, kel puudub kutsetunnistus) suunas meid vanematena LGBT "spetsialisti" poole (Eesti LGBT Ühingu terapeut, kelle kontaktid on nende lehel, ei oma samuti kutsetunnistust), kes oleks meid siis selle mõttega harjutanud. Kui olime üheselt vastu, otsis psühholoog koos oma juhendajaga võimalusi, et vähendada meie osalust lapse kasvatamisel. Soovitas tütrel meie vastu lastekaitsesse pöörduda ja tal oli ka edu perekonna vahele kiilu löömises. Kuni tänase päevani ei ole minul võimalik tütrega neil teemadel enam rääkida.

Proovime alustada pereteraapiaga. Otsin inimesi, kel on sarnane kogemus. Probleem on tõsine ja vajaks veidi suuremat tähelepanu. Probleem on ka väga uus. Koostasin esialgu enda tarbeks kokkuvõtva veebilehe, kuid soovitan ka teistel seda lugeda. Info on kohati väga uus. Soomlased avasid oma veebilehe alles kuu aega tagasi. Paljud detransiitsed ["soovahetust" tagasi pöörata soovivad – toim] noored on hakanud alles nüüd sõna võtma. Oma veebilehele olen otsinud detransiitsete inimeste kogemusi ja ka linke uuringutele (lehest on mitu versiooni, sest Facebook'i leht pannakse lihtsalt kinni). Kontakti minuga leiab siit."

Algse postitusega toimetamata kujul on võimalik tutvuda aga siit. Postituse autor on toimetusele teada.

Tegemist ei ole sugugi üksikjuhtumiga

Juba tänavu juunis pöördus Objektiivi toimetuse poole ahastuses lapsevanem, kelle selja taga oli Eesti LGBT Ühing viinud tema lapse nii kaugele, et viimane soovib täisealiseks saades läbi teha "soovahetuse".

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni kaitseks juhatuse liikmed Markus Järvi ja Varro Vooglaid tõdesid toona Objektiivi saates "Fookuses", et selline tegevus on aga tugevas vastuolus vanemlike õiguste ja kehtiva õigusega.

Fookuses: Eesti LGBT Ühingu propaganda vanemate selja taga on viinud alaealise "soovahetuse" teele

SAADE, MILLE YOUTUBE PEALEKAEBAJATE TÕTTU KUSTUTAS! PALUN JAGAGE! Saates "Fookuses" räägime skandaalsest juhtumist Eestis. Objektiivi toimetuse poole pöördus ahastuses lapsevanem, kelle selja taga oli Eesti LGBT Ühing viinud tema lapse nii kaugele, et viimane soovib täisealiseks saades läbi teha "soovahetuse". Selline tegevus on vastuolus vanemlike õiguste ja kehtiva õigusega, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Posted by Objektiiv on Neljapäev, 13. juuni 2019

.

Juba järgmisel päeval eemaldati aga Eesti LGBT Ühingu tegevuse suhtes kriitiline saade pealekaebajate tõttu YouTube'i videojagamisplatvormilt, kuna väidetavalt olevat see rikkunud ettevõtte teenusetingimusi.

Kõigest nädal varem kõrvaldas YouTube samuti pealekaebajate tõttu aga Markus Järvi nädalakommentaari, milles ta kritiseeris homoideoloogiat propageerivate ühingute heldet riiklikku rahastamist sadade tuhandete eurodega.

Eesti LGBT Ühing indoktrineerib noori süstemaatiliselt

Nüüdseks on ilmnenud juba mitmeid juhtumeid, kus Eesti LGBT Ühing on vanemate selja taga nende lapsi "soovahetusele" julgustanud ning neid selle läbiviimiseks vajaliku informatsiooniga varustanud.

Ühtlasi indoktrineerib Eesti LGBT Ühing väikseid lapsi homobaaris korraldatava lastediskoga, kuhu kutsutakse tantsima ka kõigest kaheaastaseid lapsi.

Fookuses: Eesti LGBT Ühingu propaganda vanemate selja taga on viinud alaealise "soovahetuse" teele

YouTube eemaldas Objektiivi saate, kus paljastati alaealise mõjutamine Eesti LGBT Ühingu poolt "soovahetusele"

Tõsine olukord: YouTube kõrvaldas pealekaebajate tõttu Markus Järvi nädalakommentaari ja "Fookuses" saate

Süües kasvab isu: Eesti LGBT Ühing tahab saada 2019. aastaks juba ligi 140 000 eurot riiklikku toetust

Eesti LGBT Ühing korraldab Tallinna homobaaris lastedisko