"Mina ei soovita kellelgi poliitilist protsessi Eesti peavoolumeediast jälgida, kuna sellel on reaalsusega vähe pistmist. Kui sa tead, mida tegelikult valitsuses või riigikogus räägitakse ja kuidas otsuseid tehakse, siis see, mida Eesti lehed raporteerivad, on väga kaugel tegelikkusest," tõdeb rahandusminister Martin Helme intervjuus Markus Järvile.  

"See mis pole aga targutamine asjade üle, mida ei teata või mida meelega esitatakse kõverpeeglis, siis ülejäänud on lihtsalt EKRE sõimamine ja seda mul ka vaja pole", räägib rahandusminister Martin Helme Objektiivi intervjuus.

"Mida uut mul on sealt lugeda või teada," küsib Helme.

Oma meediaharjumustest rääkides ütleb Helme, et esimesena heidab ta hommikul pilgu Uutele Uudistele, seejärel Objektiivile ja mõnele välismaisele portaalile.

Intervjuus tuleb juttu ka sellest, milline näeb välja rahandusministeerium seestpoolt ning milline pilt sealt Eesti ühiskonnale avaneb. Räägime ka Rail Balticu seisust ning maksu- ja aktsiisipoliitika tulevikuplaanidest.

Kas Eesti on võimeline oma kõrgeid makse alandama ja samal moel edasi funktsioneerima? Kui palju on kulunud senini Rail Balticule?

Millal pannakse maksumaksjatelt sotsiaalministeeriumi kaudu heldet rahastust saavad võltskodanikeühendused ja nende seas eelkõige kõikvõimalikud homoorganisatsioonid samale pulgale Sihtasutusega Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, mis pole riigilt ega maksumaksjalt saanud kunagi mitte ühtegi eurot?

Neid küsimusi arutleme intervjuus lähemalt.

Vaadake lisa videost!