Trumpi migratsioonimeetme mahategemine eile Minneapolises. Foto: Adam Bettcher, Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald J. Trumpi poolt islamiterrori tõkestamiseks rakendatud esialgsete ja ajutiste meetmete vastu vallandatud protestide taga on George Sorose raha, kirjutab PJMedia vahendusel pikemas ülevaates poliitiline vaatleja Debra Heine.

Keset tekitatud kaost on juba paotanud suud ka eelmine USA president Barack Hussein Obama, kes teatas nädala alguses oma pressiesindaja kaudu: "President Obama on julgustatud (ingl. k. heartened) sellest, kuivõrd laialdaselt on kaasatud kogukonnad üle kogu meie maa."

Ta jätkas: "Et kodanikud kasutavad oma põhiseaduslikku õigust koguneda, organiseerida ja teha oma hääled kuuldavaks valitud ametnikele – täpselt seda me ootamegi, kui kaalul on ameerikalikud väärtused."

Nagu kirjutab Heine, näib ahastavate uudislugude ja protestide jada olevat osa pahempoolse miljardäri George Sorose poolt finantseeritud PR-kampaaniast.

Nii näiteks ilmusid juba laupäeval JFKennedy lennuväljale meeleavaldajad muuhulgas plakatiga, millega nõuti Trumpi abikaasa Melania väljasaatmist riigist.

Terminalis 4 nähti ka isikuid loosungitega, kus kordus väljend "valmistage tee" ehk "Make the Road." "Make the Road" on New Yorgis baseeruv pahemäärmuslik mittetulundusühing, mida osaliselt rahastab Soros.

Breitbarti ajakirjaniku Aaron Kleini andmetel on laupäeval Trumpi korralduse vastu käivitatud kohtuasja taga teiste hulgas immigratsiooniküsimustele spetsialiseerunud advokaadid rühmitustest, mida rahastab Soros – International Refugee Assistance Project, National Immigration Law Center, Yale Law Schooli juures asuv Jerome N. Frank Legal Services Organization, the American Civil Liberties Union (ACLU), Urban Justice Centeri juures tegutsev International Refugee Assistance Project (endine Iraqi Refugee Assistance Project). Näitena võib siinkohal välja tuua ACLU pälvitud üüratud rahasüstid nagu 2014. aastal Avatud Ühiskonna fondilt saadud 50 miljonit dollarit.

Nagu kirjutab oma populaarses blogis The Economic Collapse vaatleja ja kommentaator Michael Snyder, võib 48 tunni jooksul "rannikust rannikuni" lahvatanud protestide valguses õigusega öelda, et Ühendriigid võivad olla laialdaste rahvarahutuste veerel.

Väga vihaste inimeste massi õhutamiseks vägivallale ja märatsemisele ei ole tarvis teha eriti palju, kirjutab Snyder ning väidab, et Donald Trumpi valimisvõit võis olla radikaalse pahemleeri jaoks kõige "käivitavam" moment Ameerika ajaloos üldse.

Kõige selle keskel koonduvad Trumpi vastu globaalse establishmenti nähtavad näod nagu Angela Merkel ja Jean-Claude Juncker.

Esimene neist marssis üleeile ajakirjanike ette ning ründas enne tegeliku teema juurde asumist – tegemist oli Ukraina asjadega – Trumpi migratsioonimeetmeid, astudes välja moslemite kaitseks.

Tänuväärselt on Eesti erinevalt Saksamaast võtnud oma välisministri Sven Mikseri suu läbi Ameerika Ühendriikide liidri meedet mõistva tooni.

„Ühendriikide administratsioon teeb kindlasti otsuseid, mida peab Ühendriikide jaoks vajalikeks," vahendab Mikserit Delfi.ee.