Silt: Eesti lipp


KOLUMN ⟩ Veiko Vihuri: lipust, liiduvabariigist ja kubermangust

Kas ei tundu silmakirjalik ärrituda „Eestimaa kubermangu" mainimise peale, samas kui poliitiliselt tehakse kõik selleks, et Eesti oleks ja jääks ilma tegeliku suveräänsuseta liiduvabariigiks, küsib kolumnist Veiko Vihuri ja nendib, et armastus kodumaa vastu on ülev ja ilus asi, aga kui kodanik kaotab inimväärseks eluks vajalikud õigused ning saab vastu üksnes mõnitusi ja nuia, kerkib.

Jüri Kotšinev: ta seisab siiski!

Pikk Hermann on ilmselgelt meesalge sümbol. Kas poleks aeg Pikale Hermannile ümber ehitada kivist seelik ja torn ümber nimetada Pikaks Torniks, lipp aga järgnevaks pooleks sajandiks tõmmata üles Paksu Margareeta katusele, et heastada ajalooline diskrimineerimine, küsib sõjaajaloolane Jüri Kotšinev.

Kas iga eksimus väärib kellamist?

Riigilipu eksikombel tagurpidi heiskamine ei põhjustanud riigi mainele olulist kahju, kuid päevatoimetaja, kes apla isuga põneva uudise alla neelas, kahjustas Eesti Vabariigi mainet kindlasti rohkem, sest internetis avaldatud lugeja pilt jääbki sinna ringlema, kirjutab ajakirjanik ja Eesti Lipu Seltsi Sindi osakonna esimees Urmas Saard.